Rusya’nın Ukrayna işgali Avrupa savunma hisselerini yükseltti

Avrupa savunma hisseleri, Rus kuvvetlerinin İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa’daki en büyük saldırıyla Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Perşembe günü düşen bir pazarda ender kazananlar arasındaydı.

İngiltere’nin en büyük savunma şirketi BAE Systems’in hisseleri %4,8 artarak bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve Alman Rheinmetall %2’den fazla değer kazandı. Fransa’nın Thales borsası sabah ticaretinde %1 yükseldi.

Rusya – Ukrayna savaşında savunma sanayi hisse senetleri trend oluyor

Lockheed Martin, Raytheon Technologies ve Northrop Grumman’ın %3 ile %6 arasında toplanmasıyla ABD’nin önde gelen savunma müteahhitlerinin hisseleri piyasa öncesi ticarette yükseldi.

Yatırımcılar, özellikle NATO üye devletleri harcamaları artırırsa, Avrupalı ​​ve ABD’li savunma müteahhitlerinin iyi konumlanmış olmasıyla birlikte, savunma şirketlerinin artan jeopolitik gerilimlerden faydalanmasını bekliyorlar.

Tüccarlar ayrıca, endüstrinin borsa değerlemelerinin ucuz kaldığını ve bunun da pahalı teknoloji hisselerinden uzaklaşmak isteyen yatırımcılar için cazip hale gelebileceğini vurguladı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz