ProShares, Metaverse ETF için Onay Bekliyor

  • ProShares, metaverse temalı bir ETF işlemini kullanıma açmak için SEC onayı bekliyor.
  • Kabul ediciler tarafından onaylanması durumunda mevcut önerilen fon, Apple ve Meta gibi şirketlerin gelişim verimliliğini takip edecek.
  • İki Kanadalı geliştirici şirket, Kasım ayında Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda metaverse ETF’lerini kullanım kategorisine göre sıraladı.

Bu hafta başında yayınlanan bir Menkul Kıymetler ve Borsa Topluluğu dosyasını ölçüt alarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin ilişkisine dayanan bir borsa yatırım kaynağı olarak işlem yapan ilk yatırım kuruluşu olan ProShares, bir metaverse ETF’si kullanıma açmak istiyor.

Düzenleyiciler tarafından onay verilirse, dosyalama, metaverse ile ilgili teknolojilerin özdeşleşmesi adına ve kullanılmasını da içine alan, işleme alınacak olan şirketleri içine dahil eden Solactive Metaverse Theme endeks düzenleyicisinin yaptığı oluşumları takip edeceğini aktardı.

ProShares, endeksin ölçeklendirilmiş olan piyasa değeri ve likidite karşılama durumlarını karşılayan New York Menkul Kıymetler Borsası veya Nasdaq’ta işlem yapan ABD kuruluşlarından meydana geldiğini ifade etti. Apple, Amazon, Meta, Nvidia ve Activision Blizzard gibi alanlarında dev firmalarından birkaçı.

Oluşumu destekleyen firma, meta veriyi “sürükleyici, bütünleyici ve paylaşılan sanal veya reel olarak anılan alanlarda yapılan internet tabanlı etkileşimler, etkileşimler ve işlemlere” bir ölçek olarak betimledi

Arsaların milyonlarca dolara satıldığı bir piyasada spesifik bir sanal ortam olan metaverse potansiyeli çerçevesinde beklenti hızla artıyor. Morgan Stanley, metaverse’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde 8 trilyon dolarlık bir şansa olanak olduğunu ve kullanıma sahip olabileceğini belirtti.

Bu arada, Microsoft ve Bumble gibi alanında dev kuruluşlar, kripto para birimlerinin işlem durumlarını karşılaması için ona özgü olarak hazırlanmış durumlar olan blok zinciri teknolojisine dayalı dijital dünyalar yaratılmayı oluşturmak için rekabet halinde olmakta. İlerlemekte olan endüstri,Alan Howard gibi eskiden beri var olan ve popüler olan finanstan yüksek profilli destekçilerle ve daha genç toplulukların de aynı şeyi yaptığını analiz edince metaverse üstünde büyük bahisler oluşumu içinde olan Masayoshi Son ve Justin Sun gibi teknoloji olanaklarıyla övünüyor.

Önde gelen haber sitelerine göre, küresel metaverse konseptli ETF varlıkları 28 Aralık düzenlemesiyle 2.2 milyar dolara fırladı ve çoğu fon sadece son çeyrekte piyasaya akın etti.

Geçen ayın sonlarına doğru olan durum ise, iki Kanadalı firma Evolve Funds ve Horizons ETF Management metaverse ETF’lerini, Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda ilk onay veren ve kullanıma açan kuruluşlardı. ProShares ETF gibi, Horizons’ın ayırdığı kaynak da Solactive Metaverse Theme örüntüsünü takip ediyor.

ProShares, ABD’de vadeli işlem yapılı bir bitcoin ETF Pazar ticareti yapmak için kabul edilen birkaç firma arasında listelenme durumuna sahip. Bitcoin yol haritası ETF’si, yönetim altındaki varlıklarda en efektif ve verimli 1 milyar doları dahi ilerleten en hızlı oldu ve yalnızca iki günlük ticaret pazarından sonra bu seviyeye, hedefe ulaştı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz