Petrol, 2 haftanın en düşük seviyesine geriledi

Petrol fiyatları, Rusya ile Ukrayna arasındaki ateşkes görüşmelerinin daha fazla arz kesintisine ilişkin korkuları hafifletmesi ve Çin’de artan COVID-19 vakalarının yavaşlayan taleple ilgili endişeleri körüklemesi ile Salı günü kayıplarını artırarak iki haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Petrol fiyatları 100 Dolar altına indi

Brent vadeli işlemleri,  varil başına %5.6 düşüşle 100 dolara kadar geriledi. ABD West Texas Intermediate (WTI) ham petrolü 1 Mart’tan bu yana ilk kez 100$ seviyesinin altına düşerek varil başına 97.52 dolara geriledi. Seansın başında 96.70 dolara kadar düştü.

Brent, 7 Mart’ta 14 yılın en yüksek seviyesi olan 139.13 dolara ulaştığından bu yana yaklaşık 40 dolara kaybetti. ABD ham petrolü, yaklaşık bir hafta önce 130.50 dolar ile 2008’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana 30 dolardan fazla düştü.

Çin’de COVID-19 vakalarının tekrardan artması tedirgin ediyor

Çin, Salı günü günlük COVID-19 enfeksiyonlarında dik bir sıçrama kaydetti ve yeni vakalar bir gün öncesine göre iki kattan fazla artarak iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve ülkenin sert sınırlama önlemlerinin artan ekonomik maliyetlerine ilişkin endişeleri artırdı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here