Netflix (NFLX) Hisse Senedi Fiyat Tahminleri

Netflix, 4. çeyrek kazançlarını bildirdi. Hisse senedi %20’den fazla düşerken, yatırımcıların gördükleri karşısında son derece hayal kırıklığına uğradığını söyleyebiliriz. NFLX hissesi şimdi Nisan 2020’deki ile aynı fiyat aralığında işlem görüyor ve bir buçuk yıldan fazla kazançlarını etkili bir şekilde siliyor.

Peki neden NFLX hissesi bu kadar düştü ?

Netflix’in fiyat düşüşünün nedeni, birinci çeyrek için küresel ücretli net abone rehberliğinden kaynaklanıyor. Netflix, 1. çeyrek için 2,5 milyon abone olduğunu bildirdi. 2.5 milyon rakamı, 6.93 milyon yeni abone tahminine oldukça uzak olduğu için büyük bir şok oldu.

Nvidia (NVDA) Hisse Senedi için 2022 Neden önemli ?

Netflix, artan rekabetin abone hedeflerini gerçekleştirememesi için önemli bir faktör olduğunu belirtti. Endüstrisinde Netflix, HBO Go ve Disney’in Disney+ gibi firmalarla rekabet ediyor. Netflix şunlar ekledi :

Bu ek rekabet marjinal büyümemizi biraz etkiliyor olsa da, bu yeni akış alternatiflerinin kullanıma sunulduğu her ülke ve bölgede büyümeye devam ediyoruz.

Yüzde 20’lik devasa düşüş göz önüne alındığında, yatırımcılar yılın geri kalanının Netflix’i neler bekliyor fazlaca merak ediyor, hemen uzmanların tahminlerine göz atalım.

Uzmanlardan Netflix (NFLX) Hisse Senedi Fiyat Tahminleri

  • Piper Sandler’ın 562 dolarlık bir fiyat hedefi var. Analist Thomas Champion, 4. çeyreğin “NFLX tezimiz için zorlu bir çeyrek olduğunu” itiraf etti. Ancak Champion, lineer TV’den (LTV) over-the-top (OTT) TV’ye geçişin hala erken aşamalarında olduğuna inanıyor. Ayrıca Champion, Netflix’in oyun ve ticari ürünlere yönelik girişimlerinin “henüz tutmadığını” belirtiyor.
  • Pivotal Research’ün 550 dolarlık bir fiyat hedefi var. Analist Jeffrey Wlodarczak, Netflix’in 4. çeyrek sonuçlarını inceledikten sonra bugün fiyat hedefini 750 dolardan düşürdü. Ayrıca analist, “devam etmesi muhtemel geniş teknoloji zayıflığını” yansıtmak için indirimli nakit akışı (DCF) modelinde faiz, vergi, amortisman ve itfa payından (FAVÖK) kat kat önceki nihai kazancını 18x’ten 16x’e düşürdü.
  • Stifel’in fiyat hedefi 500 dolardır. Analist Scott Devitt, 1. çeyrekte düşük abone sayısı ve “satın alma büyümesinin pandemi öncesi seviyelere ne zaman döneceğine dair belirsizlik” nedeniyle fiyat hedefini 660 dolardan düşürdü.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here