Metaverse, Yarım Trilyonluk Gelir Fırsatı!

Kripto alanındaki sonsuz gelişme, çeşitli kripto para projelerinin evrimine yol açtı. Özellikle DeFi, NFT oyun, Web 3.0 ve Metaverse coinleri, projeleri yıl boyunca birbiri ardına gelişti. Metaverse projeleri, Metaverse’e dayalı projelerin çoğu devasa kazançlar elde ettiğinden, dördüncü çeyrekte dünyayı kasıp kavurdu.

Metaverse projeleri, alanın tüm bölümlerinde çok çeşitli avantajlardan yararlanırken, ana akım işletmeler ana sınıf metaverse dünyasını oluşturmak için bir araya geliyor.

Metaverse projeleri, yakın gelecekte yaklaşık yarım trilyon piyasa değeri yaratma yolunda ilerleme kaydediyor. Tanınmış teknoloji firmalarından pop yıldızlarına ve tüm şehirlere kadar daha fazlası sanal dünya planına girmek için ilerliyor.

Metaverse alanı, Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşmasından sonra daha büyük bir kullanıcı tabanının ilgisini çekiyordu. Alanı inşa eden başlıca teknoloji firmaları Meta ve Microsoft, onu destekleyen fütüristik teknolojiyi inşa etmek ve geliştirmek için çalışıyorlar.

Nike Metaverse Dünyasına Adım Attı

Teknoloji hayata geçmeye hazır olduğunda, bir sonraki büyük rol, çekici sanal alan yaratabilecek tasarımcıların olacaktır. Özellikle, popüler spor giyim firması Nike, tamamen yeni bir dijital dünya “NIKE LAND” yaratmak için sanal ayakkabı şirketi RTFKT stüdyolarıyla işbirliği yaptı.

Ayrıca Space, kullanıcıların oyun, sanat, müzik ve daha fazlası için sanal alanlar oluşturmasına olanak tanıyan bir metaverse projesi oluşturmak için 7 milyon dolar topladı.

Teknoloji iyi bir şekilde oluşturulduğunda ve tasarlandığında, bir sonraki büyük adım, ürünü daha geniş bir kitleye ulaştırmaktır. Pop yıldızlarından Ariana Grande, ürünün dijital izleyicileriyle etkileşim kurmak için yakın zamanda FortniteGame’in metaverse’ine katılmıştı. Daha sonra Snoop Dogg, kullanıcıların özel partilere katılabilecekleri ve katılabilecekleri kendi “Snoopverse”ini yaratıyor.

Hükümetler Metaverse Elçiliği Kuracak

Daha da ilginç bir gelişme, farklı ülkelerdeki hükümetlerin bu gelişmeyi bir sonraki düzeye nasıl taşıyacaklarına dair ilginç bir kavramı ortaya çıkardı. Barbados, Decentraland platformunda dünyanın ilk metaverse elçiliğini kurmayı planlıyor. Seul şehri ise 2023 yılına kadar eyalet halkının kamu görevlileriyle tanışabileceği ve sanal alan aracılığıyla sanal avatarlara katılabileceği sanal bir belediye binası inşa etmeyi planlıyor.

Toplu olarak, Metaverse, önümüzdeki yıllarda ana akım firmaları kapsamak için sağlam bir potansiyel sunan, gelişmekte olan bir teknolojidir. Zaten tanınmış teknoloji firmaları, müzik endüstrisinden spora, havacılıktan ve daha fazlasına kadar benzersiz sanal alanlarını oluşturmaya başladı. Alanın tek başına yarım trilyon piyasa değerine ulaşması bekleniyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz