Metaverse Dünyasında ilk Protesto Gösterisi Gerçekleşti

Metaverse tarihinin ilk protestosu Decentraland (MANA) dünyasında gerçekleşti. Katılımcılar, tüketiciliği ve kapitalizmi kınamak için Samsung sanal mağazasının önünde toplandı.

Metaverse’deki İlk Protesto Gösterisi Decentraland (MANA)

Superfluous kolektifi tarafından düzenlenen etkinlik, tüketiciliği ve kapitalizmi kınamak için düzinelerce avatarı bir araya getirdi. Protestocular, Samsung’un geçen Ocak ayında açılan ve devin özellikle yeni modelini tanıttığı New York’taki fiziksel mağazanın bir kopyası olan sanal mağazasının önünde toplandı: Galaxy S22. Tüm katılımcılar, üzerinde “MoneyFestation” yazan aynı tişörtü giydiler.

Göstericiler, Martin Luther King’in “Bir Rüyam Var”a atıfta bulunarak “Bir Çığlığım Var” sloganının yazılı olduğu pankartlarla  silahlanmıştı, gösteri olaysız geçti 🙂

Meteverse Dünyasında ilk Düğün Yapıldı!

Metaverse, insanların inançlarını ifade etmeleri için harika bir oyun alanı olabilir. Her ne kadar kınansa da önümüzdeki yıllarda çok önemli bir bilgi ve değer vektörü haline gelmesi muhtemeldir.

Bu hype, birçok marka meta veri deposunda arsa satın aldığından güçlendirilebilir. Yakın zamanda Carrefour, Groupe Casino ve Axa France gibi Fransız şirketleri The Sandbox’ta (SAND) arsa satın aldı.

Araştırma şirketi Gartner kısa süre önce, 2026’da nüfusun %25’inin metaverse’de tüketmek, öğrenmek, çalışmak veya eğlenmek için günde bir saat harcayacağını öngören bir anket yayınladı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz