MATİC Fiyat Analizi

Ölçeklenebilir bir blok zinciri platformu üzerinde çalışan, gelişmekte olan bir kripto para birimi olan MATİC (Polygon Network) son zamanlarda yaptığı fiyat hareketleriyle dikkat çekiyor. Bizlerde önümüzdeki süreçte Polygon Network nerelere gelebilir incelemek istedik.

MATİC (Polygon Network) Nedir ?

Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun tarafından kurulan Hindistan merkezli bir kripto platformu, bazı özel ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alıyor ve ağ ölçeklenebilirliği ile birlikte işlem hızlarını artırıyor. Matic’in amacı ölçeklenebilirlik yaşanan sorunlar Ethereum blockchain fırsatları çözmek. Şubat 2021’de platform, bazı teknolojik yükseltmeler ve daha geniş bir hedefle Polygon ağı olarak yeniden markalandı.

MATİC Temel Analiz

Ağ, bir Proof-of-Stake konsensüsü üzerinde çalışır ve mekanizmanın bir yan zincirine ve bir grup doğrulayıcıya sahiptir. Ağ, ağ tıkanıklığını önleyen Ölçeklenebilirlik sorunlarını olağanüstü şekilde çözen bir Plazma çerçevesi üzerinde çalışır.

Matic Network, ödemeler ve genelleştirilmiş zincir dışı akıllı sözleşmeler için zincir dışı işlemleri hızlandıran ve güvence altına alan bir katman-2 ölçeklendirme platformudur. Ethereum ağı için bir ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum tabanlı işlemlerin yenilikçi protokoller kullanılarak hızlı bir şekilde işlenmesini sağlar.

Merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) geliştirmek için plazma çerçevesini kullanır. Buna ek olarak, ağ, DApp’lerle birlikte masaüstü cüzdanları ve tarayıcı uzantıları oluşturmayı da dört gözle bekliyor. Plazma, birbirleriyle sorunsuz bir şekilde etkileşime girebilen merkezi olmayan uygulamaları kolayca oluşturmak için özel bir çerçevedir. Ayrıca, PoS kontrol noktaları, tek bir yan zincirde meydana gelen çoklu işlemlere yardımcı olur.

MATİC Fiyatı Uzun Vadede Ne Olur ?

Matic fiyatı, 2021 Ocak ayı başlarında 0,0018 dolardan işlem gördü sonrasında, fiyat yükselmeye başladı ve Ocak ayının sonunda 0,043 dolara ulaştı. MATIC, şaşırtıcı bir şekilde 12 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.45 dolara ulaştı ve daha da yükseldi. Tokenin iyi performans gösterdiği görüldü.

Axie Infinity (AXS) Fiyat Tahmini

19 Mayıs’ta kripto piyasasındaki genel çöküş, çoğu para birimini büyük oranda düşürdü. MATIC, 20 Temmuz 2021’de 2,45 dolardan 0,6901 dolara düşen coinlerden biriydi. Fiyat bir ay boyunca 0,8 dolar civarındaydı. Ağustos ayında yükseliş eğilimi gösteren fiyat 1,62 dolara ulaştı. Şuanda biz yazımızı hazırlarken MATİC 2 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve iki gündür gayet iyi performans sergiliyor.

Poligon ağı, platform için projeler geliştiren 1200 kişilik özel bir ekibe sahiptir. Bir dizi iş birliği ve yükseltmeler olduğundan, Matic fiyatının 3 ila 3,5 dolara kadar yükselmesi bekleniyor. Ayılar piyasayı ele geçirirse, altcoin 1,78 dolar civarında büyük bir destek seviyesine dönebilir. Ortalama alış ve satış baskıları ile fiyat, yıl sonuna kadar 2.8 dolar civarında işlem görebilir.

Fiyat yıl sonuna kadar pozitif seviyelere ulaşırsa, 2022 yılında yükselişe geçebilir. Bu durumda, önümüzdeki yıl için başlangıç ​​fiyatı 2,99 dolar civarında olabilir. Aksine, MATIC bu yılı düşük seviyelerde kapatırsa, gelecek yıl düşüşe geçebilir. Ve böylece, 2022 yılına kadar 1,22 dolardan işlem görmeye devam edebilir.

5 yıl içinde Matic, önceki fiyat rekorlarını kırarak yeni bir zirveye ulaşabilir ve ilk 10 kripto para birimi listesinde olması bekleniyor. Birkaç gelen gelişme ve ortaklık, büyümesine yol açabilir. Ağ TPS üzerinde daha fazla çalışabilirse, bu sonunda ETH sahiplerine yardımcı olabilir ve fiyatın daha da yüksek seviyeleri görmesi beklenebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz