MasterCard, 90 milyon işletmeye kripto ödemesi getirmek için Binance ile ortaklık kuruyor

MasterCard’ın bir süredir kripto para sektörünü çok ciddiye aldığını biliyoruz. MasterCard CEO’su bir LinkedIn gönderisinde kripto para birimleri ve blok zinciri hakkında konuştu. Erişimi ve kullanımı daha kolay hale gelirse blok zincirinin potansiyelinin “kilidi açılabileceğini” düşünüyor.

Mastercard ve Binance, kripto para ödemelerini demokratikleştirmek için birlikte çalışıyor

“İnsanların , Mastercard’ı kabul eden 90 milyondan fazla tüccarda alışveriş yapmak için kriptolarını kullanmalarını sağlamak için Binance ile birlikte çalışıyoruz.”

İki dev gerçekten de yakın zamanda Arjantin’de Binance Card’ı sunmak için güçlerini birleştirmişti. Buradaki fikir, bu hizmetleri zaman içinde tüm dünyaya yaymaktır. MasterCard ağındaki tüm tüccarlar, daha sonra, fiat olarak ödenen müşterilerinden dolaylı olarak kripto para kabul edebilir.

Mastercard, aynı zamanda, NFT piyasasına da entegre oluyor. Haziran ayında Amerikan şirketi, NFT edinme sürecini basitleştirmek amacıyla The Sandbox, Mintable, Immutable X, Nifty Gateway ve MoonPay ile işbirliği yaptığını duyurmuştu.

Mastercard kararlı bir şekilde blockchain dünyasına entegre oluyor

Michael Miebach için blok zinciri endüstrisi beş yıl içinde iyi bir şekilde kurulacak. SWIFT bankalararası hizmetinin beş yıl sonra da devam edip etmeyeceği sorulduğunda, basitçe “hayır” yanıtını verdi.

Yine de, MasterCard’ın kripto paralar ve blok zinciri lehine bu kadar net bir şekilde konumlandırılması elbette çok güçlü bir güven sinyalidir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz