Kripto piyasası tekrar rayına oturuyor

Kripto piyasası gelen iyi haberlerle birlikte artış göstermeye başladı. Bu yazımızda haftanın öne çıkan detaylarıyla beraber kripto açgözlülük endekslerine göz atacağız, okumaya devam edin.

Kripto Paralarda Haftanın öne çıkanları

İşte piyasadaki son gelişmelerden bazıları:

  • Geçen hafta kripto piyasası fazla yükseliş yaşamadı. Ancak bu hafta işler değişti. Kripto paralar toparlanmaya doğru ilerliyor. CoinGecko’ya göre, Bitcoin sadece son 24 saatte yaklaşık yüzde 5 arttı. Bu hafta boyunca 41.000 doları aştı. Ethereum fiyatı ise 2800 dolara kadar yükseliş gösterdi.
  • Ukrayna Devlet Başkanı, ülkedeki kripto para birimini yasallaştıracak ve düzenleyecek olan ‘Sanal Varlık Üzerine’ yasasını resmen imzaladı.

Kripto para birimleri Ukrayna’da yasallaştı

  • Kara para aklamayla daha verimli bir şekilde mücadele etmek için Arjantin, AML (kara para aklamayı önleme) kuralına kripto şirketlerini ekleyecek.
  • ABD Adalet Bakanlığı, yasadışı kripto para birimi uygulamalarına karıştıkları için siber suçluları soruşturmaya karar verdi. Kuzey Kore ve İran gibi ulus devletler soruşturma için incelenecek.
  • Afganistan ekonomisi, ABD yaptırımlarının uygulanması ve dış yardımın azalması nedeniyle Taliban’ın gelişinden bu yana darmadağın oldu. Ancak, ülke sonunda kriptoya doğru hareket edeceğini açıkladığı için bu durum değişebilir.
  • Dünyanın en büyük kripto borsası şirketi Binance, Dubai’deki bazı operasyonlarını yürütmek için lisans aldı.
  • Kenya hükümet yetkilisine göre, geçen mali yılda Kenyalılar kripto dolandırıcılıklarında 120 milyon dolardan fazla kaybetti.

Kripto korkusu ve açgözlülük endeksi

Büyük kripto para birimlerinin yükseliş eğilimi gösterdiği gözlemlenebilir, bu da piyasa için yükseliş görünümüne işaret eder. Bununla birlikte, akıllı bir yatırımcı bir pozisyon açmadan önce piyasa duyarlılığından emin olacaktır ve bunun için en güvenilir kanallardan biri kripto korku ve açgözlülük endeksidir. Bu endeks, çeşitli duygu analizlerini tek bir sayı halinde birleştirir.

Kripto korku ve açgözlülük endeksi, pazarın esas olarak Mart ayında düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor; ancak son birkaç günde bir yükseliş trendi oluşmaya başladı. Yazma sırasında, endeks korkuyu belirten 27 değerini önermektedir. Duyarlılık aşırı korkudan korkuya yükseldi ve piyasa ivmesini sürdürürse, yakında tarafsızlığa geçebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here