Kripto para birimlerindeki keskin düşüşten sonra ne olacak?

Bitcoin (BTC) dün %12’den fazla düştükten ve bir gecede 30.000 dolardan toparlandıktan sonra, bu ayı piyasasında dikkate alınması gereken senaryolar nelerdir? Bu destek eskisi gibi devam edecek mi?

Bitcoin (BTC) 30.000 dolara düştü

Bu, Temmuz 2021’den beri görmediğimiz bir seviye. O zamanlar Bitcoin fiyatı, sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) geri sıçramadan önce, yaz boyunca desteğini korumuştu ama şu ana kadar kararsız ve korkulu piyasa.

Yine buradayız, ama bu sefer çok farklı bir ekonomik ve politik ortamdayız. Rekor enflasyon oranları ve geleneksel piyasalarda, yatırımcıları istikrarsızlaştıran ve son aylarda olumlu duyuruların birbirini takip ettiğini gördüğümüz bu kripto para piyasasındaki tüm kesinlikleri alt üst eden, Ukrayna’daki bir savaş zemininde baş döndürücü bir düşüş.

Öyleyse, fiyatın nihayet ATH’den önce nihai toparlanmasını yaşadığı Temmuz 2021 senaryosunu tekrarlayabilecek miyiz? Yoksa geçen yazdan daha da aşağı mı gitmek üzereyiz?

Bitcoin, Ocak ayından bu yana en düşük seviyeye düştü

Teknik analiz piyasa psikolojisini yansıtır. 30.000 dolarlık destek, geçen yıl boyunca fiyatın her zaman toparlanmasına izin verdiğinden, bir kez daha görüntüdeki kanıta sahibiz. Bu, fiyatın bu piyasadaki oyuncular tarafından şimdiye kadar ucuz olarak belirlendiği ve sonrasında her zaman yeni bir ATH’ye doğru yükseliş rallisini tetikleyen bir sayıdır. Bu Seviyenin korunması bu nedenle çok önemlidir. Bir toparlanma, 40.000 dolardan aralığın ortasına doğru ve ardından potansiyel olarak 65.600 dolar civarında bu aralığın en üstüne doğru hareket etmemize izin verecektir.

Ancak bu kilit kapanış seviyesinin hafta sonunda kırılması durumunda, bir sonraki destek seviyesi 26.000 dolar, ardından 22.869 dolar olacaktır.

Peki bundan sonraki kısa vadeli adımlar neler? Bu keskin düşüşün ardından Bitcoin, şu anda 35.000 dolar seviyesini kaybetti. Şu anda aşırı satım durumunda olduğumuz için dikkatli olmakta fayda var.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here