KPMG, portföyüne Bitcoin ve Ethereum ekledi

KPMG Kanada, şimdi hazinesinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) bulundurduğunu duyurdu. Nakitlerinin bir kısmıyla kripto varlıklara sahip olan büyük şirketlerin yolunu izleyen muhasebe lideri için önemli bir yatırımdır.

Geçtiğimiz birkaç aydaki haberlerin aksine, Bitcoin satın alabilecek olanlar sadece MicroStrategy ve El Salvador değil. Denetim devi KPMG’nin Kanada şubesi dün BTC ve ETH’yi hazinesine entegre ettiğini duyurdu.

MicroStrategy 660 BTC Adet Alımı Gerçekleştirdi

Şirket ayrıca, işlemin ekolojik tarafsızlığını garanti altına almak için bağışa karbon denkleştirmeleri ekledi. Bu, yatırım politikasının üç temel direğine saygı duymasını sağlar: çevresel, sosyal ve yönetişim.

Muhasebede dünya lideri KPMG kripto paralara yatırım yapıyor

Haberi açıklayan basın açıklamasında, Kanada şubesi müdür yardımcısı Benjie Thomas bu yatırımla ilgili şunları söylüyor:

Kripto para birimleri olgunlaşan bir varlık sınıfıdır. Yatırımcılar giderek daha fazla kripto varlıklarına maruz kalıyor ve bankalar gibi geleneksel finansal hizmetler, kripto ile ilgili ürün ve hizmetler sunma olasılığını araştırıyor. Bu yatırım, kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojisinin kurumsal olarak benimsenmesinin varlık portföylerinin ana akım bir parçası olmak için büyümeye devam edeceğine olan inancımızı yansıtıyor.”

Şirket, nakit olarak bu tahsisi denetlemek için bir yönetim komitesi seçti. Misyonu, operasyonun doğasında bulunan farklı risk türlerinin yanı sıra bunun yaratabileceği vergi ve muhasebe yansımalarını değerlendirmekti.

KPMG Kanada’nın kripto varlıkları ve blok zinciri hizmetinde danışmanlık ortağı olan Kareem Sadek, ekosistemin önümüzdeki yıllarda büyümeye devam edeceğine inanıyor:

“Kripto varlık endüstrisi büyümeye ve olgunlaşmaya devam ediyor. Finansal hizmetler ve kurumsal yatırımcılar tarafından dikkate alınması gerekiyor. En iyi kripto varlıklara yatırım yaptık ve yeteneklerimizi geliştirmeye ve güçlendirmeye devam edeceğiz”

Bugüne kadar, yatırımın miktarını bilmiyoruz, ancak varlıkların işletilmesi ve muhafazasının, aynı isimdeki borsa platformunun ana şirketi olan Gemini Trust Company LLC tarafından gerçekleştirildiğini biliyoruz.

Kısaca KPMG Nedir ?

KPMG, muhasebe, denetim ve danışmanlık alanlarında dünya liderlerinden biridir. Fransız şubesinin ayrıca blok zinciri ve kripto varlık konularında destek konusunda uzmanlaşmış bir bölümü var.

150’den fazla ülkede faaliyet gösteren şirket, “Büyük Dörtlü” olarak bilinen grubun bir parçasıdır. Ernst & Young (EY), Deloitte ve PricewaterhouseCoopers (PwC) olmak üzere sektörün dört devine atıfta bulunan bir ifade.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz