IOTA (MIOTA) Coin Nedir ?

IOTA, bilgi almak ve ortalığa yaymak için dizayn edilmiş bir sistem ve ürün ağı ikileminde güvenli iletişim ve ödemeler sağlamak için ilerletebilmiş açık kaynaklı bir dağıtım düzenlemesidir.

Terminoloji nesnelerin interneti (“IoT”) olarak isimlendirilir ve IoT’nin sadece önümüzdeki birkaç yıl içinde 30 milyar nesneye ilerleyebileceği ve tahmini küresel değeri 7,1 trilyon ABD doları seviyesinde dolanacağı tahmin edilmektedir.

IoT’nin mantığı, nesnelerin mevcut ağ altyapıları üstünden uzaktan düşünülmesine veya etkilenmesine olanak tanıyarak, gerçek zamanlı dünyayı elektronik bir dünyaya uyarlama fırsatları sunmaktır. Ethos, daha az insan etkeninden oluşan ekonomik verimlilik olayları karşılarken, verimliliği ve doğruluğu yükseltmektir.

IOTA, kripto dünyasının siber tarafı olarak da anılabilir, daha geleneksel siber teknolojilerin birçok sistemini içine alır ve değerlendirir.

IOTA Destekleyicileri

IOTA’yı listelemede dört numaraya taşıyan ralli, IOTA Vakfı’nın Cisco Systems, Fujitsu, Microsoft ve Volkswagen içinde olmak üzere merkezi olmayan bir pazar ortaya koymak için 20 şirkete katıldığı fısıltısından geliyor. 20 şirket, 2 aylık ücretsiz deneme durumuna başladı, fakat sektördeki güç yapılarından gelen ilgi, IOTA’nın başarılı ögeyi kanıtlar nitelikte.

IOTA’nın platformunu icra ederken yatırılacak herhangi bir işlem ücreti yoktur ve düzlem sorunu yoktur ve bunun için IOTA’nın fiyatındaki son artış kripto dünyası tarafından doğrulanmış ve ortaya çıkarılmıştır.

IOTA, Tarihlerinin En Büyük Airdropunu Gerçekleştirdi

IOTA (MIOTA) Nasıl Alınır ?

Bugün piyasadaki popüler olan kripto para birimlerinin tam tersine, IOTA satın almak, kendi Bitcoin ve Etherlerini IOTA kripto paraları ile takasına izin verilen Bitcoin ve Ethereum kripto para hakimleriyle sınırlıdır. Bitfinex ve Binance ve içinde olmak üzere IOTA takasında Bitcoin veya Ethereum paraları değiş-tokuş etme olanağı sunar.

IOTA’nın Diğer Kripto Para Birimlerinden Farklılıkları

Bitcoin ve hatta Ethereum’un farklılığı konusunda kaygılar olsa da son fiyat artışları ilgilenen kullanıcıları vazgeçirmek için çok fazla bir şey yapmadı ve borsalar bütünüyle satın alma ve takas zamanını basit hale getirdi.

Kritik adım, popüler borsalarda Bitcoin veya Etherum satın almak ve daha sonra kripto para birimini, IOTA tokenleri için Bitcoin veya Etherum tokenlerinin takasına olanak tanıyan borsada meydana getirilen adrese iletmektir. Bu, en sonunda, farklılaştırılabilir paraları tutan mevcut veya yeni meydana getirilmiş bir cüzdandan, IOTA paralarının pazarına olanak tanıyan bir hesaba para aktarmayı içerir.

IOTA Cüzdanına Nasıl Sahip Olunur ?

Her kripto para biriminde mevcut durumda kaynaklandığı gibi, kripto paraları güvenli ve güvenli bir mevzuda kontrol altında tutmak her zaman kritiktir. Uygun cüzdanın alınması maddi açıdan oldukça kritiktir.

Doğrudan IOTA’ya kontrol edenler için IOTA tarafından ulaştırılan gerekli öğretimler var, ancak daha az deneyimli olanlar için mevcut cüzdan çeşitleri arasındaki farkı yorumlamak da önemlidir.

IOTA Temel Özellikleri

  • Tam Düğüm : Bir IRI (“IOTA Referans Uygulaması”) olarak açıklanır, çalışır ve bir GUI vasıtasıyla yerel olarak ulaşılabilir. Tam düğümlerin uygun ortamda faaliyet gösterebilmesi için statik bir IP adresi vasıtasıyla ağa bağlanması gerekir.
  • Headless Node : Bu, katılımcının yerel mevcut durumunda faaliyet gösteren tam bir düğümdür. Başsız düğümlere, arama motorlarında Nostalji adı verilen kolay bir katılımcı b ara yüzü vasıtasıyla ulaşılabilir. Gereksinimler bir GUI tam düğümü ile aynıdır, fakat aynı anda birden fazla hesabın kullanılmasına izin verme fırsatına hakimdir.
  • LightWallet: Bu, farklı bir durumda tam bir düğüme ulaşan yerel bir ara yüzdür. LightWallet, IOTA IRI’nin faaliyet gösterdiği bir sunucuya uzaktan katılır.

LightWallet basit kabul edilirken, başsız düğümlerin bağlantı oluşturması en zor olduğu varsayılır.

IOTA ve Bitcoin arasındaki IOTA lehine kaynaklanmış olduğu anlatılan temel noktalar şunları içerir :

  • IOTA ağı, Tangle’ın teknolojisi tarafından basitleştirilen, ücretsiz olarak işlemleri hemen uygular ve onaylar.
  • Tangle, bir ücret ve işlem hızı yönünden kritik avantajlar oluştururken, blok zincirinin merkezi olmayan prestijini korur.
  • Tangle, işlemleri doğrulamak için madencilere tabii değildir, fakat her bir işlemin daha basit veriye benzer işlem grupları içinde algılanmasıyla otomatik olarak yeni düzenler meydana getirir.
  • Hızlı işlem süreçlerine katkıda bulunan her işlemin algılanması için tüm IOTA ağı mevcut değildir.
  • Blok zinciri yapılarından farklı olarak, Tangle blokları düzlemsel olmayan bir yöndedir, bu da işlemlerin çevrimdışı oluşmasını ve daha sonraki bir tarihte içine alınmasını olağan kılar.
  • IOTA ağı, Bitcoin’den değişik olarak, IOTA ağına bağlı elektronik cihazlar arasında güvenli bir yapılanma alış-verişi meydana getiren, Maskeli Otantik Mesajlaşma (“MAM”) olarak anılan şifreli bir mesajlaşma yapılaşması da içerir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz