HODL Valley Metaverse : Dijital Token Şehri

HODL Valley isimli yeni Metaverse projesi kullanıcılarının dijital varlıklarını kullanabilecekleri, NTF’lerin yer aldığı yeni bir dijital token şehrini kullanıcılara sunuyor. Metaverse furyasının hızı kesilmiyor ve her gün farklı, yeni projeler tanıtılıyor. HODL Valley projesini görünce insanın aklına ilk gelen Monopoly oluyor.

HODL Valley Metaverse Nedir ?

Birçok finansal özelliğinin yanı sıra HODL Valley, merkezi olmayan takaslar, varlık sigortası, borç verme, borçlanma, çiftçilik ve çok daha fazlası için zincirler arası bir DEX içerir, ayrıca NFT’leri alıp satmak için bir pazar yeri de vardır. HODL Valley, her biri farklı bir kullanım ve işleve sahip iki düzineden fazla benzersiz özelliğe sahiptir.

Bu mülklerden bazıları, kullanıcılar tarafından açık artırma yoluyla satın alınabilen NFT’lerdir ve NFT’nin sahibinin, o mülkün ekosistemde ürettiği ücretlerden gelir elde etmesine olanak tanır.

Metaverse : Uzay Oyunu Star Atlas

HODL Valley Metaverse Franchise Konsepti

Gerçek dünyadaki franchise sisteminin nasıl çalıştığını düşünün ve HODL Valley’deki franchise mülklerinin değerini görmeye başlayacaksınız. Diğer kullanıcılar, ödünç alma ve ödünç verme gibi bu franchise mülklerinin hizmetlerinden yararlandıklarında, franchise sahibi için bir gelir akışı haline gelecek. HODL Valley tarafından geliştirilen bu franchise konsepti, blok zinciri endüstrisinde tamamen yeni bir kategoridir ve ekip tarafından Fonksiyonel NFT’ler olarak etiketlenmiştir.

İşlevsel NFT kullanımına bir örnek, HODL Valley ekosisteminde varlık ödünç verme ve ödünç alma işlevi sağlayan ve banka sahibinin bu işlemlerden gelir elde etmesine olanak tanıyan bir banka mülkünü içerir.

$MONEY Token Nedir ?

İşlevsel NFT’ler, HODL Valley’in özelliklerinden sadece biridir. Meta veri deposu, zincirler arası bir yardımcı program token olan kendi tokeni $MONEY‘i kullanır. Bu token, vatandaşların HODL Valley akıllı sözleşme kodunu, stake ödülleri kazanmalarını, ücret indirimleri elde etmelerini, oyun içi satın almalar yapmalarını, yönetim haklarını kullanmalarını ve daha fazlasını sağlar.

Play-to-earn kazanma modeli oyun ağının işlevlerini yürütmek ve diğer oyuncularla oyun zorlukları gerçekleştirirken oyun içi başarılar ile kazançlar sağlayan bir modeldir. Hatta vatandaşlar oyun ortamlarını özelleştirebilir ve başkalarını kendi şehirlerine davet edebilir. Dünyanın en popüler markalarından ve uygulamalarından bazılarının mevcut teknolojisinin en iyilerinden, kullanıcı deneyimini geliştirmek için yararlanıldı. Bu kombinasyon ve aşinalık, kripto para birimini ve blok zinciri teknolojisini hem sıradan insanlar hem de kripto meraklıları için erişilebilir hale getirerek, ekosistemi kullanmalarını, dijital varlıklarını yönetmelerini ve oyunun tadını çıkarırken kazanmalarını sağlar.

Gerçek dünyadaki herhangi bir şehirde olduğu gibi, HODL Valley, herhangi bir topluluğun iyi çalışması için ihtiyaç duyduğu temellere sahip bir ekosistem oluşturmak için vatandaşlarının altyapısıyla etkileşiminden yararlanır. Oyun içindeki çeşitli roller, Belediye Başkanı gibi vatandaşlarına (son kullanıcılar) ve turistlere (oyunun ziyaretçileri) kadar şehir yetkilileri arasında bölünmüştür.

Blockchain’i oyunla birleştirmek, vatandaşların işlevleri daha hızlı özümseyebileceği ve anlayabileceği yenilikçi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

0 0 votes
Bu İçeriğe Oy Ver
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments