Ethereum PoW (ETHW) ve EthereumFair (ETF) nedir, nasıl satılır?

Ethereum Merge sırasında, tüm ETH sahipleri eşit sayıda ETHW ve ETF tokeni aldı. Ethereum PoW (ETHW) ve EthereumFair (ETF) nedir nedir, onları nasıl kurtaracağımızı ve satacağımızı anlatacağız.

Bildiğiniz gibi Ethereum geçen hafta The Merge güncellemesini gerçekleştirdi. Bazı madenciler madencilikten (PoW) stakinge (PoS) geçmek istemediler ve bu nedenle madencilik yoluyla bir ağı korumaya devam etmek için Ethereum blok zincirinin bir çatalını desteklemeyi seçtiler. Böylece iki çatal ortaya çıktı: En iyi bilinen ve en çok desteklenen Ethereum PoW ve daha az beklenen ve dolayısıyla daha az sermayeli EthereumFair.

Ethereum PoW (ETHW) nedir?

ETHPow, Ethereum blok zincirinin bir çatalıdır. “The Merge” birleşmesinden 24 saat sonra gerçekleşen bir çatallanma. Bu, özellikle madenciler için, madencilik donanımlarını kullanmaya devam edebilmeleri için aranan bir çataldı. Çünkü Ethereum blok zincirinin bir İş Kanıtı protokolünden bir Kanıt Kanıtı protokolüne geçişi, en fazla sayı için olumlu bir unsur gibi görünüyorsa, bazı madenciler açıkta kaldı. Bu çatal, “dengeyi yeniden dengelemenin” bir yoludur.

ETHW tokeninin dağıtımı 1 ETH veya 1 WETH = 1 ETHW prensibine göre yapıldı. Böylece, sahip olunan her ETH veya WETH tokeni için kullanıcı, bir ETHW tokeninin airdropuna hak kazandı.

Ethereum PoW (ETHW) nasıl satılır?

Bu sabah yayınlanan basın bülteninde Binance borsa platformu, ETHPow tokeni hakkında birkaç unsuru duyurdu.

İlk olarak, borsa, Ethereum Proof of Work (ETHW) tokenlerinin dağıtımının artık tamamlandığını açıklığa kavuşturuyor. Bu, yeni Proof of Work blok zincirinin uygulanmasından sonra ETH ve WETH token sahiplerine yönelikti. Artık kullanıcılar, işlem geçmişinden erişilebilen dağıtım sayfası aracılığıyla tokenlerin alındığını onaylayabilir.

Binance’in basın açıklaması ayrıca ETHW’de para yatırma ve çekme işlemlerinin artık etkinleştirildiğini açıklıyor. Tokenin Binance üzerinden dağıtımının sona ermesi, önümüzdeki günlerde bu varlığın etrafındaki oynaklığın sınırlandırılmasına yardımcı olabilir. Artık varlık FTX, Gate.io ve hatta Kraken platformu gibi birçok borsada mevcut.

Metamask’ta Ethereum PoW (ETHW) nasıl eklenir ve satılır?

ETHW’lerinizi kurtarmak için MetaMask’ınıza Ethereum PoW ağını eklemelisiniz, özellikleri şunlardır;

  • Ağ Adı : ETHW-mainnet
  • Yeni RPC URL’si : mainnet.ethereumpow.org
  • Zincir Kimliği : 10001
  • Sembol : ETHW
  • Keşfedin : mainnet.ethwscan.com

Yeni bir ağ eklemek için önce uzantınızın üst kısmındaki “Ethereum ana ağı”na ve ardından “Ağ ekle”ye tıklayın.

Ethereum POW ağını seçerek, artık o blok zincirinde sahip olduğunuz tüm tokenleri görebilirsiniz. Bunları satmak istiyorsanız, ETHW’lerinizi örneğin FTX veya Bybit gibi çatalı destekleyen bir platforma göndermeniz gerekecektir.

Ledger cüzdanda Ethereum PoW (ETHW) nasıl eklenir ve  satılır?

Ledger’ınızı MetaMask’inize bağlayın. Ancak, Ledger’ınızın gizli kelimesini MetaMask’inize aktarmamaya, sadece bir donanım cüzdanı bağlamaya dikkat edin.

Yukarıda belirtilen EthereumPoW ağının özelliklerini yeniden kullanacaksınız. Ağ eklendikten sonra, bu cüzdanda ETH’niz olduğu gibi aynı miktarda ETHW’nin olduğunu göreceksiniz. Sonrasında satış işlemleri için borsaları kullanabilirsiniz.

EthereumFair (ETF) hangi borsalarda var?

Çok daha az sayıda borsa bu çatalı destekliyor. Yalnızca Huobi, Gate.io ve Poloniex bu yeni kripto para birimini destekliyor.

ETF’lerinizi MetaMask veya Ledger’ınızda kurtarmak istiyorsanız, EthereumFair ağını MetaMask’a eklerken bilgileri belirtmeniz gerekecektir :

  • Ağ Adı : EthereumFair
  • Yeni RPC URL’si : rpc.etherfair.org
  • Zincir Kimliği : 513100
  • Sembol : ETF
  • Gezgin : explorer.etherfair.org

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz