El Salvador Bitcoin Almaya Devam Ediyor

El Salvador, Cumartesi sabahı kripto para fiyatları düştüğü için bu fırsatı kaçırmadı ve 150 Bitcoin daha aldığını açıkladı. Korkunç fiyat düşüşünün ardından satın alma duyurusunu yapan aşırı heyecanlı başkan Bukele, mesajına parti suratı emojisi ile eşlik ederken, böylesine ender bir fırsatı yakalamanın sevincini gizleyemedi.

Dibi yedi dakikayla kaçırdığı için hayal kırıklığına uğramasına rağmen, bu harekete BitTorrent CEO’su Justin Sun’ı 150 adet Bitcoin alarak katıldı. “El Salvador’un CEO’su Nayib Bukele’nin teklifine uyarak, Sun, ortalama 47.627,03 USD fiyatıyla 100 adet Bitcoin aldım” dedi. Sonrasında 50 adet daha alarak 150 adet Bitcoin almış oldu.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele Bitcoin Alımlarında Rekor Kırıyor

İstatistiklere göre, El Salvador tarafından yapılan en son satın alma tahmini 7,3 milyon dolara mal oldu.

Geçen ay ülke, Blockstream ile özel şahıslar tarafından satın alınmak üzere teklif edilecek 1 milyar dolarlık tokenize tahvil yaratmasını sağlayacak bir ortaklık kurmuştu. Duyuruya göre, miktarın yarısı daha fazla Bitcoin satın almak için ayrılacak.

Başkan Bukele ayrıca, daha önce, kârın bir kısmının halihazırda devam eden geliştirme projelerine ayrılacağını, ancak gelirlerin bir kısmının varlığa ayrılacağını söylediğini de aktarmıştı.

Orta Amerika ulusu şu anda kasasında toplam 1.270 Bitcoin tutuyor ve dünya çapında Bitcoin’i hazinelerinde tutan ülke sayısında dördüncü sırada yer alıyor. Bununla birlikte, El Salvador’un yasal ihale olarak Bitcoin ile ülkenin rekorunu elinde tuttuğunu belirtmek önemlidir. Aynı zamanda, vergi mükelleflerinin parasını ve önceki satın alımlardan elde edilen gelirleri kullanarak en fazla Bitcoin alımına sahip ülke olurken, önde gelen ülkelerin çoğu BTC varlıklarını müsadere yoluyla aldı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz