eBay Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmek Üzere

Ünlü e-ticaret platformu eBay, CEO’su Jamie Lannone’ye göre kripto para birimlerini kabul etme olasılığını yakından inceliyor.

Verdiği bir röportajda, platformun ödeme yöntemleri teklifini, esas olarak Z kuşağına (1997 ile 2010 arasında doğan insanlar) odaklanarak çeşitlendirmeye devam etmek istediğini açıklıyor.

Nüfusun bu kesimiyle takas edilemeyen token (NFT) ticaretinin başarısından sonra, CEO bu nedenle kripto para birimlerine yaklaşmak istiyor. Hal böyle olunca şirketin 10 Mart’ta bir duyuru yapması bekleniyor:

Şu anda kripto para birimlerini kabul etmiyoruz. Ancak 10 Mart’ta tüm bunlara, ödemelere, reklamlara ve hedef kitlemize daha derinden ulaşacağız.

Platform bir süredir bireyler arası alışveriş alanında referans olarak biliniyorsa, dijital nesnelere geçiş de aynı yörüngeyi takip etmelidir :

eBay, ister fiziksel ister dijital olsun, insanların mal alışverişinde bulunduğu yer olacak. Yani zamanla, bunun sürdürülebilir pazar olmasını istiyoruz.

Şirket, Mayıs 2021’de NFT’leri kendi sitesinde tanıtarak dijital ticaret dünyasına ilk adımını atmıştı. Ancak, ulusal üne sahip platformların hala el yordamıyla ilerlediği bir ortamda, belirli bir satış politikasına sahip düzenlenmiş bir pazardır.

Apple Bitcoin ödemesi kabul edecek mi ?

eBay bir ödeme aracı olarak kripto para birimlerini kabul etmeye karar verirse, çevrimiçi ticarette küçük bir devrim gerçekleşebilir ve diğer platformlar da hemen aynı şeyi yapmaya cezbedilebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here