Düşüşün ardından Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq fiyat tahmini

Wall Street’in üç ana endeksi, ABD Merkez Bankası’nın fon oranını 1994’ten bu yana en büyük artış olan 75 baz puan artırmaya karar vermesiyle birlikte geçen hafta zayıfladı.

Agresif hareket, ekonominin soğumaya başladığına dair işaretlere rağmen gelirken, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, bir sonraki toplantının 50 baz puan ile 75 baz puan arasında bir karar olabileceğini söyledi.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, enflasyon verilerinin daha endişe verici hale geldiğini ve bu nedenle FED’in enflasyonla mücadele için faiz oranlarını yükseltme konusunda daha agresif olması gerektiğini söyledi.

Piyasa bir durgunluk potansiyelini fiyatlıyor ve Cuma günü açıklanan hükümet verilerinin, sanayi üretiminin Mayıs ayında beklenenden daha az arttığını gösterdiğini belirtmek önemlidir. Federal Rezerv’e göre, sanayi üretimi, Nisan ayında yukarı yönlü revize edilen %1.4’lük artışın altında, Mayıs ayında yalnızca %0.2 arttı.

ABD merkez bankasının daha agresif bir para politikası da bir sorunu temsil ederken, endüstriyel üretim, tedarik zinciri aksaklıklarından kaynaklanan kısa vadeli ters rüzgarlarla karşı karşıya kalmaya devam edecek.

S&P 500 baskı altında kalmaya devam ediyor

S&P 500 (SPX) geçen hafta -%5.79 oranında zayıfladı ve Federal Rezerv tarafından hızlanan oran artışlarının ekonomik genişlemeyi sona erdireceği korkularının körüklediği ayı piyasasına girdi.

S&P 500 baskı altında kalmaya devam ediyor ve fiyat 3.500 puanın altına düşerse, bir sonraki hedef güçlü bir destek seviyesini temsil eden 3.000 puan olabilir.

DJIA 30.000 puanın altında işlem görüyor

Dow Jones Sanayi Ortalaması (DJIA) geçen işlem haftasında -%3,36 oranında zayıfladı ve haftayı Ocak 2021’den bu yana ilk kez 30.000 puanın altında kapattı.

Amazon hissesi satın almak için doğru zaman mı?

Mevcut destek seviyesi 29.500 puanda ve fiyat bu seviyenin altına düşerse bir sonraki hedef 29.000 puan olabilir. Fiyat 30.500 puanın üzerine çıkarsa, bir sonraki hedef 31.000 puanlık direnç olabilir.

Nasdaq geçen hafta %-4,78 düştü

Nasdaq Composite (COMP) geçen hafta %-4,78 kayıpla 10.646 puandan kapandı. Daha agresif bir para politikası beklentisi, yatırımcıları olumsuz bir ruh halinde tutuyor ve Nasdaq Composite için yukarı yönlü potansiyel sınırlı kalıyor.

Nasdaq Composite için mevcut destek seviyesi 10.500 puan ve fiyat bu seviyenin altına düşerse bir sonraki hedef 10.000 puan olabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz