Dolar Türk Lirası Karşısında 13 TL seviyesini geçti

ABD seansının başlaması yaklaştıkça Türk lirasının değerindeki değer kaybı hızlandı. USD/TRY oldukça volatil ticaret koşulları yaşıyor ve sadece son bir saatte ani çöküş olarak tanımlanabilecek, 13’ün üzerinde ve 13.50’ye kadar yükseldi ve ardından birkaç dakika içinde 12.70’lere geri döndü.

USD/TRY Paritesi En Volatil Zamanlarını Yaşıyor

Türk Lirası Değer Kaybetmeye Devam Ediyor içeriğimizi yayınladığımız da USD/TRY paritesi 12.49 seviyelerindeydi, fakat dakikalar içerisinde 13 Türk Lirası üzerinde çok sert hareketlenmeler görüldü.

Satış baskısı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın Merkez Bankası’na yönelik adımların ülkeyi hiperenflasyona ve ekonomik yıkıma sürükleme riskine ilişkin korkular oluşturmaya devam ederken, sermayenin ülke dışına kaçışının devam ettiğini yansıtıyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın Haziran 2023 olarak belirlendiğini söyleyerek erken seçim fikrini reddetmesinin ardından Salı sabahı USD/TRY yükselişi daha da kötüleşti. Türk Lirası değerindeki son düşüşün ortasında, muhalefet partileri erken seçim çağrısında bulunuyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

0 0 votes
Bu İçeriğe Oy Ver
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments