Cardano, AGIX ERC20 Dönüştürücüsü Piyasaya Sürüldü

Cardano topluluğu, bir dönüştürücünün ortaya çıkmasıyla kapılarını blok zinciri topluluğunun geri kalanına açıyor. Cardano, Ethereum ile token transferine izin vererek birlikte çalışabilirlik yarışında dev adımlar attı. Kullanıcılar, yerleşik kullanım kolaylığı özelliği nedeniyle AGIX ERC20 dönüştürücüyü kullanmak için teknik deneyime ihtiyaç duymayacaklar.

AGIX ERC20 Dönüştürücü Nedir ?

7 Aralık’ta Cardano’nun geliştirilmesinin arkasındaki kuruluş olan IOHK, AGIX ERC20 dönüştürücü test ağının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Teklifle birlikte ağ, SingularityNET ile bir ortaklık kurdu ve kullanıcıların AGIX tokenlarını izin verilen köprü üzerinden Cardano ve Ethereum arasında taşımasına izin verdi. 

SinglarityNET’in CEO’su Dr. Ben Goertzel, “AGIX-ADA/AGIX ETH dönüştürücünün Cardano test ağına ve hemen ardından ana ağa çıkması beni çok heyecanlandırıyor” dedi. “Her devrim adım adım gerçekleştirilir ve bu, sonucu tam SingularityNET merkezi olmayan AI platformunun Cardano’ya taşınması olacak olan bir dizi adımın ilkidir.”

“Bu bağlantı noktasının SingularityNET ve tüm blok zinciri ve AI ekosistemleri için önemi göz ardı edilemez. Yalnızca çok daha hızlı ve daha ekonomik bir AI ağı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda SingularityNET’e gelişmiş yeni işlevler eklemek ve gerçekleştirmeye doğru ilerlemek için çok üstün bir temel sağlayacaktır.”

Son aylarda Cardano bir ağ olarak blok zinciri birlikte çalışabilirliğini geliştirmeye devam ediyor. Bu amaçla, IOHK ekibi, ağı diğer blok zincirlerle bağlamak için çoklu köprülerin oluşturulmasında daha fazla işbirliğini duyurdu. Bunun, blockchain çözümlerinin çok çeşitli bireyler tarafından erişilebilir olmasına izin verme etkisine sahip olması ve Cardano’nun ekosistemi için likidite akışını artırması bekleniyor.

AGIX ERC20 Dönüştürücü Nasıl Çalışır ?

Dönüştürücünün ana kullanımı, kullanıcıların AGIX ERC20 tokenini kaynak ağ ve Cardano arasında taşımasına izin vermektir. Kullanıcıların bir URL üzerinden erişilebilen aracı kullanmak için teknik uzmanlığa ihtiyacı yoktur. Kullanıcılar sadece mevcut bir metamask hesabı oluşturmaya veya kullanmaya devam eder, bir Daedalus cüzdanına veya Yoroi Nighty cüzdanına karşılık gelen bağlantılı Cardano adresini yapılandırır.

IOHK’ya göre, dönüştürücü, kullanıcıya yolun her adımında rehberlik edecek bilgilerle tamamlanmış kusursuz bir arayüz sunar. Geliştirme ekibi, ana ağda konuşlandırmadan önce, fonların güvenliğini garanti etmek için dönüştürücünün güvenliğine önem verileceğini belirtiyor. Ekip, dönüştürücünün etkinliğinin hem Etherscan hem de Cardano test ağı gezgininde izlenebileceğini belirtiyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz