Bybit Borsası, Red Bull Racing ile 150 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması imzaladı

Bybit kripto para borsası, Formula 1 takımı Oracle Red Bull Racing ile sponsorluk anlaşması imzaladı. 150 milyon dolar değerinde olduğu bildirilen üç yıllık anlaşmada, Red Bull Racing’in otomobilinde belirgin bir şekilde Bybit logosu yer alacak. Bybit ve Red Bull Racing ayrıca hayran tokenları gibi kripto destekli girişimler üzerinde çalışacak.

Red Bull Racing, 2005 yılında Formula 1’de yarışmaya başladıklarından bu yana, 4 takımlar şampiyonluğu ve 5 sürücü şampiyonluğu kazanarak oldukça başarılı bir takım oldu. Takımın şu anki sürücüleri, 2021 sezonunu 4. sırada tamamlayan dünya şampiyonu Max Verstappen ve Sergio Pérez’i yönetiyor.  

Crypto.com, F1 Miami Grand Prix Telif Haklarını Aldı!

Bybit, BIT token sahipleri tarafından yönetilen merkezi olmayan özerk bir organizasyon olan BitDAO’nun en büyük destekçilerinden biridir. Sponsorluk anlaşmasının duyurusuna göre, sponsorluk ücreti hem fiat hem de BIT tokenleri olarak ödenecek.

Bybit CEO’su Ben Zhou, Oracle Red Bull Racing ile yapılan sponsorluk hakkında yorum yaparak, bunun şirketin başlıca değerlerini yansıttığını söyledi:

“Bybit küresel bir marka, ortaklara ve özellikle Bybit kültürü ve felsefesiyle uyumlu sponsorluklara odaklandığımızdan emin olmak istiyoruz. Yeniliği, rekabeti temsil eden ve müşterilerimize küresel olarak en iyi ürün ve hizmetleri sunan ekipler ve ortaklıklar seçmek istiyoruz.”

Red Bull Racing’in halihazırda başka bir kripto para birimi endüstrisi oyuncusuyla anlaşması var. 2021’de ekibin resmi blockchain ortağı olan Tezos ile bir anlaşma imzaladılar. Bybit artık ekibin özel kripto para borsası ortağıdır.

Formula 1, kripto para birimi ve blockchain sponsorlukları için bir yuva olmuştur. FTX kripto borsası Mercedes-AMG Petronas ile uzun vadeli bir ortaklık imzaladı, Crypto.com ise Aston Martin ile sponsorluk anlaşması imzaladı ve Formula 1 ile beş yıllık bir anlaşmaya vardı. Binance kısa süre önce Alpine F1 Team ile ortaklaşa bir hayran tokeni duyurdu.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz