Bitcoin zorlu bir hafta sonundan sonra 20 bin doların altında

Cuma günü, Fed patronunun konuşmasının ardından, kripto para birimleri de dahil olmak üzere sözde riskli varlıklar keskin bir şekilde düştü. Jerome Powell, merkez bankasının enflasyonu yok etmek için “muhtemelen” faiz oranlarını artırmaya devam edeceğini söyledi ve bu mücadelenin “uzun ve acı verici” olabileceği konusunda uyardı.

Bu hafta sonu, Bitcoin düşüşünü genişletti ve 20.000 doların altına düştü. Yatırımcılar, BTC fiyatının Pazartesi günü borsaların aldığı yöne bağlı olarak hareket edeceğine inanıyor.

20.000 doların üzerinde uzun süre mücadele veren Bitcoin (BTC), sonunda yatırımcılar tarafından önemli kabul edilen bir fiyatın altına düştü. Coinmarketcap tarafından sağlanan verilere göre dijital paranın fiyatı Pazartesi günü bir gecede 19.610 dolara ulaştı. Kripto para birimlerinin lideri, bu gönderiyi yayınlarken 19.950 dolar civarında işlem görüyor.

Ethereum dahil olmak üzere dijital varlıkların çoğu benzer bir yörünge izlemiştir. Önümüzdeki hafta birleşmeye başlayacak olan ETH, 1500 doların altına düştü ve bu sabah, son zirvesi olan 2000 dolardan bu yana %20’den fazla düşüşle 1450 dolar civarında işlem görüyor.

BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale, “Daha fazla düşüş BTC’yi son zamanlardaki düşük seviyelere çekebileceğinden Pazartesi günkü hisse senetlerine açık olmak kilit nokta olacak” dedi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz