Bitcoin fiyatı rekorları kırmaya devam ediyor

Bitcoin’in Nisan ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 65.000 doları aşması altı ay sürdü. Şimdi, kripto para biriminin fiyatı şimdiden 67.000 dolara doğru ilerlerken, piyasa analistleri daha da yükseliş fiyat hedefleri belirliyor. Şimdi, fiyatın, artan sayıda piyasa analistinin yeni fiyat hedefi olarak kaleme aldığı 100.000 doları geçmesini bekliyor. Bitcoin blok zinciri sadece 12 yaşında ve dijital piyasalardaki ve Wall Street’teki tüccarlar, kripto para biriminin hareketlerine her zamankinden daha fazla odaklanmış durumda. Bu nedenle, fiyatın eşi görülmemiş seviyelerde olmasıyla, analistler, fiyatı çizelgeleriyle inceliyor.

Bitcoin ETF onayı sonrasında yeni rekor fiyatına ulaştı

Bitcoin yeni rekor fiyatına mı koşuyor ? diye düşünürken Bitcoin kısa bir sürede bunu gerçekleştirdi. Sadece bu ay, Bitcoin fiyatı, ABD düzenleyicilerinin bitcoin vadeli işlem sözleşmeleriyle bağlantılı bir borsada işlem gören fonu (ETF’ler) ilk kez onaylamasıyla körüklenerek %50’den fazla arttı. ProShares Bitcoin Strategy ETF, Salı günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı ve tüm zamanların en başarılı ETF lansmanlarından biri olarak 1 milyar dolarlık şaşırtıcı bir işlem hacmi elde ederken ilk gününde 570 milyon dolarlık varlık topladı.

Bitcoin tarafında ETF onayları hakkında güzel gelişmelerin olmasıyla başlayan yükseliş hareketleri olumlu bir şekilde ilerlerken tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesini de kırarak daha da dikkat çekmeye başladı. Bakalım Bitcoin fiyatı ilerleyen zamanlarda 85.000 ve 100.000 Dolar gibi fiyat bantlarını görebilecek mi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

0 0 votes
Bu İçeriğe Oy Ver
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments