Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doların Altına Düşecek mi?

Ayı tarafı tüm kripto alanını teslim aldı ve neredeyse tüm varlıklar önemli ölçüde düşüş yaşadı. Küresel piyasa değeri art arda ikinci günde %11’den fazla düştü ve düşüşün bir gün daha devam etmesi halinde şimdi 1,5 milyar doların altına düşmesinden korkuluyor. Bu gibi durumlarda, satın alma hacmi düşüş trendini tersine çeviremediğinden konsolidasyon en iyi seçenek gibi görünüyor.

Bitcoin fiyatı 2 ayı aşkın bir süredir ciddi bir düşüş trendi geçirdikten sonra 35.000 dolar civarında 6 ayın en düşük seviyesine ulaştığında, artık bir süre durma zamanı. Ve bu nedenle 34 bin dolar ile 32 bin dolar arasındaki alan çok önemli.

Bitcoin Fiyatı Teknik Açıdan Neler Gösteriyor ?

Tekniklere gelince, HTF’deki RSI hala yeni dipler kazıyor ve düşüş eğiliminden belirgin bir sapma görülmüyor. Öte yandan, MACD içindeki her iki ortalama da varlığın Kasım 2021’de uçurumdan aşağı atlamasından bu yana ortalama seviyelerin altına düştü. Şu anda, yoğunlaşan satış hacmi ile alıcılar fiyatı tutabilecek durumda değiller.

Bu nedenle, alıcılar büyük bir hacim yaratırsa, satıcı kârı çok hızlı bir şekilde elde etme eğilimindedir. Bu nedenle, ayılar tükenene veya satıcılar alıcıya dönüşene kadar Bitcoin (BTC) fiyatını aralık sınırı seviyelerinde tutmak daha iyidir. Ve bu, trendin kayda değer ölçüde tersine dönebileceği ve ayıların toparlanmayı engellemeyebileceği zaman olacak.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here