Bitcoin Düşüşü: Korku ve Açgözlülük Göstergesi

Son birkaç günde Bitcoin fiyatı pozitif görünse de, Korku ve Açgözlülük göstergesi bugün özellikle düşük kaldı. Bazıları daha iyi günler için umut verirken, diğerleri göstergenin korkunç düşüşünü sürdürebileceğine inanıyor. Bitcoin’de daha da keskin bir düşüşten kaynaklanabilecek bir durum. 15 bin dolar mı? 13.000 dolar mı?

Geçen hafta Fear and Greed kripto endeksi 6/100’e kadar düştü. Sağlık krizinin başlangıcından bu yana göstergenin ulaşmadığı bir seviye. Bu nedenle, bir aydan fazla bir süredir Aşırı Korku piyasaya hakim.

Korku ve Açgözlülük Endeksi nedir, güvenebilir miyiz?

25 Mayıs’tan bu yana gösterge, 17/100 eşiğini hiçbir zaman aşmadı. Özellikle Bitcoin fiyatının 9 hafta boyunca art arda düşmesiyle açıklanabilecek bir trend. Bugünkü seansta, gösterge 11/100’de.

Bilmekte Fayda Var : İster borsada ister dijital varlık piyasasında olsun, “Korku ve Açgözlülük” göstergesi piyasa duyarlılığının bir göstergesidir. Bu nedenle, bir menkul kıymetin dalgalanmalarını anlamak için çok önemli bir bileşen olan piyasa psikolojisinin haritasını çıkarmaya çalışan bir araçtır.

Bitcoin fiyatı 13.000 dolara mı gidecek yoksa teknik toparlanma mı?

Geçtiğimiz günlerde Peter Brandt’in Bitcoin fiyatına ilişkin karamsar tahminini sizlerle paylaşmıştık. Amerikalı finansör daha sonra Bitcoin 32.000 dolar seviyesini hızlı bir şekilde kırmazsa 13.000 $ eşiğine geri dönüleceğini tahmin etti.

Yazma sırasında, kripto para birimlerinin atası, 24 saatlik çok hafif bir artışla (+%0,12) 20.568 dolardan işlem görüyor. Geçen hafta için 20.000 dolar civarında olan bu aralık, yükselişin tersine dönmesine veya 13.000 dolar seviyesine daha güçlü bir düşüşe yol açabilir.

Diğerleri için, 20.000 dolara yakın kalan bu fiyat seviyesi, Bitcoin hala bir satın alma fırsatı. Bunlar daha çok alt seviyeye dokunulduğuna veya oldukça yakın olduğuna inanırlar. Her iki durumda da Korku ve Açgözlülük göstergesi yalnızca Bitcoin çevresindeki yükseliş rallisinden sonra yükselecek.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz