Bitcoin Dominance En Düşük Seviyeye Yaklaştı

Bitcoin Dominance değeri veya Bitcoin hakimiyet seviyesi (BTCD) ileri taraflı ivmesini uzun vadede götüremedi ve 2018 senesinin ocak ayı itibari ile en düşük, dip seviyelerine yaklaştı.

BTCD, %73,63’lük olabildiğince yüksek bir düzeye eriştiği tarih olan 2021 yılı Ocak ayı itibari ile sert bir manevra yaparak hızlı bir biçimde aşağı doğru ivmeleniyor. Mayıs ayının ilk günlerinden bu zamana dek, 2018 senesinden bu ana dek geçerliliği devam eden %40 seviyesinde konumlanıyor.

Are, iki seri tırmanma oluşumu için katalizör görevi görürken, diğer hareketlenme birinci oluşumdan daha etkisizdi, bu da bir düşüş ve yetersiz performans göstergesiydi.

Diğer bir azalma trendinde, üzerinden geçtiğimiz haftadaki sonuçlanan, 2018 yılından bu ana dek en dip değer olarak kayıtlara geçti.

Teknik işaretler hem RSI hem de MACD yapısında faaliyet gösteren kıymetli bir artış değişikliği ve tutarsızlığı meydana gelse de her iki işaret yapıları da halen eksi kısımda konumlanmakta.

Bitcoin, Ethereum Hash Düzeyleri En Yüksek Seviyelerine Uzanıyor

Bu sebeple, yedi günlük süreç alanı dahilinde, artış ya da azalış trendinin tarafı için bir kabul topluluğu meydana gelemiyor, fakat azalış trendi hala gözlemlenen konular arasında.

Kripto para kullanıcısı ve yatırımcı Mesawine 1, bir BTCD çizelgesini sosyal medya hesabından paylaştı ve kripto para biriminin bütün süreçlerin en dip düzeyine doğru hızla ivmelenmesinin beklenildiğini aktardı.

Yedi günlük süreç planlaması içerisinde hala bir netlik olamaması sebebi ile, eğilimin tarafını saptamak için yirmi dört saatlik bir süreci incelemek gerekiyor.

İleri Süreçlerde BTCD Oluşumu ve Faaliyetleri

Yirmi dört saatlik zaman dilimi içerisinde, BTCD yapısının azalma trendine devam etmesinin olası tırmanmasından daha beklenilir olduğunu açıklıyor.

Bu çıkarımın ilk ve temel sebebi, BTCD tanımının hali hazırda işlem gören %40 hacminden ayrılmış gibi izlenim verilmesi. Bu, çoğunlukla negatif taraflı faaliyetin devam etmesi durumuna sebep olan bir azalış trendidir.

Bir diğer kritik sebep ise, MACD üst üste üç azalış momentum göstergesi dizayn etti ve hemen hemen eksi olan kısma yöneldi. Ek olarak, RSI 50 dizinin üstünde yön değiştirdikten sonra inişe geçerek aşağıya indi. Bu anlatıların hepsi, alt taraflı bir faaliyet oluşumunun en beklenilir teori olacağının göstergeleri.

BTCD kısa zamanda yükseldiğinden, en beklenilir teori, %35,5 ile bütün süreçlerin en aşağı bölümüne doğru diğer farklı bir düşüş trendinden evvel %40,2-40,4 değer aralığıyla 0,5-0,618 Fib geri dönüşüm mukavemet düzeylerine yönlü ivme kazanmasına olanak tanıyacaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz