Bitcoin (BTC) Rusya Ukrayna Sorununun Ortasında Direniyor

ABD Başkanı Joe Biden Rusya’ya karşı daha fazla yaptırım açıklamasından sonra, Bitcoin (BTC) alçakgönüllü bir şekilde yükseldi ve direnmeye çalışıyor.

Salı günü interaktif bir tartışma sırasında Biden, garip bir şekilde Rusya’nın Ukrayna’nın iki devrimci bölgesine yaptığı yeni geziyi bir “saldırı” olarak gördüğünü bildirdi. Bloomberg’e göre, Biden ayrıca ABD’nin Baltık bölgesi ve Polonya’daki ülkelere ek hükümler ve askerler göndereceğini bildirdi.

Rusya Ukrayna Kripto Piyasasını Nasıl Etkiler ?

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 21 Ocak’tan bu yana merakla 40.000 doların altına düştü ve takipçileri, Rusya’nın Ukrayna’daki askeri varlığını gündeme getirmesinin kripto pazarını nasıl etkileyebileceğini araştırmaya yönlendirdi.

FxPro’da kıdemli bir finans uzmanı olan Alex Kuptsikevich’e göre, bitcoin, alıcıların bir ay önce daha güçlü hale geldiği 35.000 dolarlık anlık yuvarlak seviyenin yeniden test edilmesine yaklaşıyor. Bitcoin, değişen makroekonomik koşulları düşünerek bu seviyelerde bağlantı kurmaya devam edecek mi?

Rusya-Ukrayna Gerilimi Bitcoin için Ne Anlama Geliyor ?

Her halükarda, Avrupa’da genel olarak uzun süren gerginlikler azalır, temellerin Bitcoin için uzun vadeli ilerlemeyi körükleyeceğini kabul eder.

Geçen hafta, TheoTrade analisti Don Kaufman, Rusya Ukrayna’daki tatbikatları için olası genel disiplini araştırmak için kripto piyasasına baktığından, Rusya’ya yönelik muazzam dereceli yaptırımlar olasılığının bir bitcoin boğa koşusunu teşvik edebileceği konusunda CoinDesk TV’ye açıklamalarda bulunmuştu.

Edward Moya’ya göre, Bitcoin, geri dönme konusunda güven duymadan önce tüyleri diken diken eden bir düşüş daha yaşayabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz