Basic Attention Token (BAT) Nedir ?

Kripto para dünyası Bitcoin kripto para biriminden çok daha geniş bir yelpazede işlev görmektedir. Bitcoin, onun ardından gelenler ve dalları ödemelere ve mevcut para birimine yaklaşım gösterirken, diğer kripto para birimleri, yazılım tabanlı sözleşmeler için dizayn edilmiş ve yazılım için bir platform oluşturan Ethereum blok zincirine dayanmaktadır.

Basic Attention Token (BAT), Brave tarayıcısının oluşturduğu yerel kripto para birimidir. Brave, Google Chrome’un açık kaynaklı modeli olan Chromium’u örnek alan gizlilik ve güvenlik temalı bir web tarayıcısıdır. Tarayıcı, birçok reklamı ve izleme tanımlama bilgilerini engelleyen yerleşik “kalkanlar” özelliği ışığında reklamsız bir eşsiz ortam sunar. BAT işte tam burada sahneye giriyor.

Basic Attention Token, Ethereum ağının üzerine kurulmuş bir ERC-20 tokenidir. Kripto para birimi, belirli bir hedef uğruna kullanılması için oluşturulan kripto para birimi çeşitleri olan “yardımcı tokenler” standardına girer. BAT kripto, kullanıcı güvenliğini ve seçim özgürlüğünü stabil hale getiren daha önce görülmemiş bir reklam geliri modelini ortaya koyar.

Basic Attention Token (BAT) Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Brave’de internette zaman geçiren kullanıcılar, düzenli olarak görünen işgalci olmayan reklamları tıklamayı seçerek BAT tokenini elde edebilir. Reklamı tıklarlarsa, bir miktar BAT ile ödüllendirilirler. Kripto paralar hem fiyat hem de kripto için cüzdan meydana getiren Uphold tarafından muhafaza edilen bir cüzdana yatırılır.

Brave, her ay 22,2 milyon kullanıcının Brave tarayıcısında BAT kripto para birimini kullandığını ve her gün 7 milyonu aşkın kullanıcının bunu yaptığını söylüyor.

Brave tarayıcısının çalışma prensibi, kullanıcıların gizliliğini aşmayan eşsiz, verimli bir reklamcılık deneyimi tattırıyor.

Brave, gizlilik temalı çalışacak halde tasarlanmıştır ve web sitelerinde ortaya çıkan klasik reklam veren denetimini önlemek için izleyicileri engeller. Brave bu özelliklerinin yanı sıra diğer popüler web tarayıcılarının aksine özel tarama verileri toplamadığını da uluslararası alanda dile getiriyor.

BAT Coin Tarihçesi

Brave tarayıcısı ve BAT coin; Brendan Eich ve Brian Bondy tarafından meydana getirildi. Brendan Eich, Mayıs 2015’te yaratılan Brave’in ana üssü Brave Software, Inc.’in CEO’sudur. Brave ekibinin bir dinamosu olmadan evvel, Eich Mozilla’nın kurucusu ve CTO’suydu ve 1995’te Javascript’i meydana getirdi.

BAT Token Nereden ve Nasıl Satın Alınır ?

BAT tokeni elde etmek için bir takas yolunu kullanması gerekmez. Herkes Brave tarayıcısını kolaylıkla indirebilir ve açılan reklamlara tıklayarak belirli süreler içinde BAT kazanabilir.

Basic Attention Token (BAT), Coinbase, Binance, Huobi Global ve Upbit gibi birçok namı duyulmuş dev borsada işlem görür. Bu özelliği de kripto para biriminin güvenilirliği konusunu kanıtlar niteliktedir.

BAT Coin’e Sahip Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir ?

  • Yapılması gerek olan ilk şey bir döviz hesabına sahip olmaktır. Borsanın Basic Attention Token kripto para birimi için alım satım yolunu desteklediğinden emin olun.
  • Bir hesap oluşturduktan sonra, borsanın şu anda hangi ticaret çiftlerinin ticaretini kullandığına bağlı kalarak, bir miktar bitcoin, dolar (başka bir yerel fiyat para birimi de dahil olmak üzere) veya bir sabit para birimi kullanabilir.
  • Bu hususta, bir yatırımcı BAT satın alabilir. BAT ve ikinci seçenekte yatırılan para birimini kapsayan işlem çiftini saptamak yeterlidir.

BAT tokenlerini satın aldıktan sonra, bazı yatırımcılar kripto paralarını bir borsadan bir diğer BAT’ı destekleyen bir donanım cüzdanına taşımayı isteyebilir. Bu kripto depolama stili, madeni paralar çevrimdışına konabileceği ve bilgisayar korsanlarının ulaşamayacağı soğuk depoya konabileceği için olduğundan çok daha fazla güvenlik sağlar.

Basic Attention Token, açık kodlu Brave tarayıcısında kullanıcılar, reklamcılar ve içerik üreticiler arasında kullanılan bir ödeme yoludur. BAT, Ethereum’un blok zinciri teknolojisi üzerine kurulmuştur ve yaratıcıları tarafından da takas edilmesini hedeflese de bulunduğumuz zamanda bazı kripto borsalarında işlem görmektedir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz