Bancor (BNT) Coin Nedir ?

Bancor, bir aracı veya diğer bir üçüncü şahıslara gerek olmadan Ethereum ve EOS token arasında değişim meydana getiren bir çapraz zincir değişim protokolüdür. Bancor Network Token (BNT), Bancor aracılığıyla, piyasada oluşum gösteren borsaları faal etmek için kullanılan bağlantı tokenidir. Hem ERC-20 tokeni hem de EOS tokeni işlevi görmektedir.

Bu, yatırımları canlandırmak için çoğunlukla birden fazla borsa gerektiğinden, döviz fiyatlarını minimum tutarda tutmaya olanak tanır. Tabi ki, merkezi olmayan piyasalar Binance ve Coinbase gibi alanında dev rakiplere göre maliyetleri en az indirgedi, fakat Bancor’un kullandığı platformdaki gerçek saklı oluşum bundan ibaret değil.

Dahası, bir dönüşüm meydana getirmek için gereken zamanı en aza indirir.

Birçok dönüşüm ağında olduğu gibi merkezi olmayan P2P platformları bile aynı yöntemi kullanır, bir piyasaya şartının oluşabilmesi için, alışveriş veyahut takas, onaylaması için diğer bir yöne ihtiyacı vardır. Bu oldukça süre alır ve hem teknik hem de ekonomik olarak ilgili birçok parametre bulundurur.

Bancor (BNT) Coin Geliştirici Ekibi

Ağın ana temasında, 1944 yılında John Maynard Keynes ve EF Schumacher tarafından dizayn edilen bir kripto para birimi dengeleme yapısından esinlenen Bancor Protokolü yapısı göze çarpıyor. Kendisini bir kripto para birimi uzmanı olarak sıfatlandıran Başkan Bernard Lietger aracılığıyla iş gören Bancor Vakfı, bu platformu blok zinciri teknolojisi yoluyla kullanmaya dikkat etmiştir.

Yapım aşamasındaki projeyi geliştirmeye devam ediyor. Yol haritasında hem merkezi olmayan bir uygulama (dApp) piyasası hem de daha çok zincirler arası beceri, acil geliştirme yer alıyor.

Bancor Network Token’ın (BNT) kripto para pazarındaki verimini inceleyecek olursak Bancor’u daha iyi anlama şansımız artacaktır.

Kripto Para Birimi Olarak BNT Tarihçesi

Totalde piyasada 73.605.657 BNT arzı bulunmakta. BNT coin fiyatı şu an 3.10 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bancor ICO token satışı, 12 Haziran 2017 tarihinde hemen hemen 40.000.000 BNT’yi 3,92 dolarlık bir döviz kuruyla elden çıkarılarak 153 milyon dolar tutarındaki ETH aldı.

BNT kripto para biriminin herhangi bir şekilde madenciliği yapılamaz, bunun yerine token pazarını kullanmak daha akıllıca bir yöntemdir. Temel olarak akıllı kontratta saklanan para birimlerinin özelliğini gösterir ve tokenden tokene bir tür alışveriş vasıtası olarak kullanılır. Hemen sonra, desteklenen rastgele bir tokeni, Coinbase gibi popüler bir borsada fiyat nakit olarak alıcı bulabilen ETH veyahut EOS’a çevirmek oldukça basit bir işlemdir.

BNT bu dakika itibariyle bir ERC-20 tokeni olarak iş gösterir, fakat ERC-20 tokenini kopya hareketlerini yapmak için ayna görüntüsü yapısı olan EOS altyapılı bir token meydana getirir.

Herhangi bir şeyi BNT’ye çevirmek şart olmamakla birlikte; bu token kendi başına alıcı bulabilir ve desteklenen herhangi bir tokene çevrilebilir. BNT temin etmek için ETH birimine sahip olmak gereklidir.

BNT Coin Destekçileri

Her 24 saatte bir olarak neredeyse 2.000.000 ABD Doları tutarında BNT ticareti gerçekleşir ve bunların büyük kısmı ağın kendi içinde gerçekleşir. BNT’yi tanıyan başka kripto para pazar oluşumları LATOKEN, Binance, CoinBene ve HitBTC’dir. Alım satım mekanizması arasında ETH, EOS, BTC ve USDT (ETH ve EOS tokenleri ile birlikte) faaliyet gösterir.

Bir ERC-20 tokeni olarak BNT, MyEtherWallet, Trust Wallet gibi herhangi bir ERC20 entegre kripto para cüzdanında ve Trezor, Archos ve Ledger’ın donanım cüzdanlarında depolanabilir.

Bancor (BNT) Coin Çalışma Yapısı

İsrail menşeili Bancor’un ağlar arası döviz ticareti için çok ihtiyaç olarak görülen bir hizmeti oluşturmasıdır. Tokenleri diğer bir yatırımcı ile takas etmek yerine, sadece bir program aracılığıyla ticaret yapma durumuna sahip oluyorsunuz.

Bu yapıyı irdeleyecek olursak, bu fiyat sıcak para ile tasarlayabileceğiniz bir konu dahi değil. ABD Dolarını Euro ile değiştirmek istersem, takası onaylaması için Euro’su olan birine ihtiyacım var. Bancor Platformunun iç yapı sistemi fazlasıyla kolaydır. Likidite, her vakit bütün olarak denge durumunda kaldıklarından şüphe duymamamız için diğer tokenlerin bütçelerini takip eden akıllı bir kontrat dizayn ederek sağlanır. Toplam her vakit akıllı sözleşme vasıtasıyla gösterilen bir BNT bütçesine eşit durumda olacaktır.

Bu iskelet oluşumu, başka yönler için aracı bir üçüncü şahıs olarak bir dönüşüm ihtiyacını yok eder. Kayıt olmaya bile gerek duymadan Ethereum veya EOS entegreli web3 cüzdanınız içerisinde zincirleme dönüşümleri devamlı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bu gelişmelere binaen geliştirme ekibi yalnızca defnelerine kapanmıyor. Dahası, bu denge yapısından ve ağın zincirler arası becerisinden faydalanabilecek dApp’ler için açık bir geliştirme ortamını teşvik ediyor.

Token Olarak BNT Genel Bakış

Bancor Ağı, 1940’lardan kalma bir döviz değişimi konsepti olan Bancor Protokolüne dayanmaktadır. Bu platformlar arasında token alışverişini sağlamak için Ethereum ve EOS akıllı sözleşmelerini kullanır. Başarılı olmasının temel nedeni, üçüncü taraf bir aracı almamasıdır, yalnızca bir programla coin alışverişi yaparsınız. Projenin başarısı bu temel faktörlere bağlıdır.

  • Bancor Network Token (BNT), platform tarafından kullanılan yerel ERC-20 kripto para birimi belirtecidir. Bir Ethereum akıllı sözleşmesi tarafından üretilir.
  • Bancor hem ETH hem de EOS tokenlerini destekliyor ve ileride daha fazla zinciri desteklemeyi planlıyor. Ayrıca, protokolünün entegrasyonunu teşvik etmek için bir dApp pazarı kuruyor.
  • Bancor, bir borsaya ve hatta başka bir tarafa ihtiyaç duymadan daha ucuz işlemlere olanak tanır.

Bu parçalar yerinde olduğunda, Bancor Network’ün hayatta kalmak için sağlam bir şansı var. Daha küçük, daha az deneyimli bir iş ekibidir, ancak bu alıngan girişim, bir yıkıcının tüm bileşenlerine sahiptir. Sadece aşağı yönlü bir kripto pazarında hayatta kalabileceklerini görmemiz gerekecek.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here