Axie Infinity (AXS) Fiyat Tahmini

Kripto alanındaki büyüyen trendlerden biri blok zinciri oyunlarıdır. Oyun sektörüne yön veren genç ve gelecek vaat eden proje Axie Infinity. Platformun kendi tokeni AXS vardır. Bu protokol, tüccarların oyun yoluyla kazanabilecekleri çarpıcı işlevsellik ile geldi ve fiyat hareketiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

AXS Fiyatı 2021 yılında çarpıcı bir şekilde arttı. Olağanüstü performansı ve kayda değer geliri, yatırımcıların satın almaları gerekip gerekmediğini merak etmesine neden oldu. Bizlerde Axie Infinity (AXS) incelemesi yaparak sizlere bilgiler vermek istedik.

Axie Infinity (AXS) Nedir ?

Axie Infinity, kitleleri kripto alanına eğlenceli bir şekilde getirmeyi amaçlayan ilginç bir blockchain oyunudur. Bu bir Ethereum ağı üzerine kurulu play-to-ern sistemiyle çalışan oyundur.

Bu devrim niteliğindeki konsept, 2018 yılında Trung Nguyen, Aleksander 0Larsen, Tu Doan, Andy Ho ve Jeffrey Zirlin tarafından geliştirildi. Eşsiz fikir, Pokémon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan ilham aldı.

Token, kullanıcıları Axie olarak bilinen belirteç tabanlı yaratıkları toplamaya, üretmeye, yükseltmeye, savaşmaya ve takas etmeye olanak sağlar. Bu jeton çeşitli şekillerde olabilir ve su, canavar, kuş, bitki, sürüngen ve daha fazlasını içeren 500’den fazla Axie vücut parçası vardır. Ayrıca, parçalar dört farklı nadirlikle gelir: Yaygın, Nadir, Çok Nadir ve Efsanevi.

Her Axie, 3v3 savaşlarda rekabet etmek için sıra alacak benzersiz özelliklere ve avantajlara sahip bir NFT’dir. Kazanan takım, Axie’nin puanlarını yükseltmek veya vücut kısımlarını dönüştürmek için daha fazla kullanılan deneyim puanı kazanır. Bu Axie, platformun pazarında daha fazla satılabilecek yeni ve farklı yavrular geliştirmek için birleştirilebilir.

Platformun, yönetişim için kullanılan kendi yerel tokeni AXS vardır. Token ayrıca kilit yönetim oylarında yer almak için kullanılır ve yatırımcılara Axie topluluğundaki fonların nasıl harcandığına dair bir fikir sunar.

Axie Infinity (AXS) Temel Bilgiler

Axie Infinity, Vietnam merkezli teknoloji odaklı oyun geliştirici kuruluş Sky Mavis tarafından piyasaya sürüldü. Platformun iki kurucusu var; Trung Nguyen ve Aleksander Larsen.

Trun Nguyen, ağın şu anki CEO’su. Nguyen mezuniyetini bilgisayar yazılım mühendisliği alanında yaptı ve platformu kurmadan önce Anduin Transaction’ta yazılım mühendisi olarak bir yıldan fazla deneyime sahipti.

Öte yandan, Axie Infinity’nin bir diğer kurucu ortağı olan Aleksander Larsen, 2017’den beri blockchain oyunlarında deneyim kazandı. Ayrıca, Norveç hükümetinin güvenlik organizasyonu için üst düzey güvenlik görevlisi olarak hizmetine katkıda bulundu. Bu kurucu üyeler dışında, ağ, çoğu oyun geliştirme konusunda deneyime sahip düzinelerce kendini adamış kişiden oluşuyor.

Axie infinity, 2021 yılında toplam 1 milyon kullanıcıyı aşarak kullanıcı tabanında büyük bir artışa tanık oldu. Tüm bu oyuncu tabanları ile düzenli güncellemeler ve devrim niteliğinde içerik ihtiyacını ortaya çıkartıyor. Aynı şeyi yerine getirmek için ağ, AXS staking ilgili güncellemeler, iOS/App Store ile entegrasyon ve çok daha fazlası gibi birçok heyecan verici güncellemeyle geliyor.

Axie Infinity (AXS) Uzun Vade Fiyat Analizi

AXS, 2021’in ilk iki ayında 2 dolar civarında seyretti. Mart ayında platform, oyunun tasarım arayüzü ile ilgili geliştirme güncellemeleri ile geldi, ayrıca The Wallstreet Journal, Game analytics ve Aftenposten gibi önemli medyalarda göründü ve bu da Mayıs ayı sonunda fiyatın 10 dolara yükselmesine neden oldu.

Belirli varyasyonlarla, AXS aynı fiyat civarında kalmayı başardı. Ancak 19 Mayıs’ta yaşadığı düşüş ile değerinin neredeyse %60’ını kaybederek 3 dolara kadar düştü. Haziran sonuna kadar aynı fiyat civarında konsolide oldu.

Chromia (CHR) Fiyat Tahmini

NFT’lerin Temmuz ayında artan popülaritesi, para biriminin yoğun boğa koşusuna başladığı 28 Temmuz’da 81.2 dolara ulaştığı bir dönem yaşadı. Bazı varyasyonlardan geçerek Axie Infinity (AXS) fiyatı 3. çeyreğin sonunda 92.21 dolara ulaştı. Şuan yazımızı hazırlarken AXS 130 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Protokol, çeyreğin başından beri üstel bir büyüme yaşadı. Bu arada, AXS stake havuzunun lansmanı, 3. çeyreğin sonlarında fiyat hareketini hızlandırdı. AXS, 06 Kasım 2021’de ATH’yi 165.37 dolar ile tazeledi. Genel olarak, AXS aşırı bir yükseliş hissi ile 200 doların üzerine çıkabilir. Aksine, bir düşüş tuzağına denk gelir, AXS fiyatı 80 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir.

Ağın teknik incelemesine göre ağ, AXS staking, Land Gameplay topluluğu alfa, iOS/Android’de Axie Infinity’nin ana sürümü gibi bir dizi güncellemeyle geliyor. Bu notta, platform uzun vadede bir boğa rallisine tanık olabilir ve AXS fiyatı 250 doları kolayca geçebileceği söyleniyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here