ApeCoin (APE) Büyük Borsalarda Listeniyor

Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) NFT koleksiyonlarının sahipleri, ApeCoin adlı yeni bir kripto para birimi çıkarttılar. Toplam 1 milyar token arzından 150 milyon token (%15) iki koleksiyondan NFT sahipleri tarafından talep edilebilir. Tokenlar, lansmandan sonraki 90 gün içinde talep edilebilir.

APE koduna sahip olan ve Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 tokeni olarak işlev gören ApeCoin, ApeCoin DAO adlı merkezi olmayan özerk bir kuruluş tarafından başlatıldı. Token, ApeCoin DAO’da yönetim hakları vererek, özel etkinliklere ve hizmetlere erişim sağlayarak ve çeşitli kullanım durumları için merkezi olmayan bir para birimi olarak hizmet ederek birden fazla amaca hizmet etmek içindir.

ApeCoin DAO’nun yönetim kurulu

ApeCoin DAO’nun yönetim kurulu, altı aylık dönemler için görev yapacak beş kişiden oluşuyor. İlk kurulun görev süresi dolduktan sonra, ApeCoin DAO üyeleri, yönetim kurulu üyelerine yıllık olarak oy verebilecek. İlk kurul, kripto ve blok zinciri alanında önde gelen isimlerden oluşuyor; Alexis Ohanian, Amy Wu, Maaria Bajwa, Yat Siu ve Dean Steinbeck.

ApeCoin (APE) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

ApeCoin arzının %16’sı BAYC’nin arkasındaki şirket olan Yuga Labs’a tahsis edildi. Token arzının %8’i Yuga Labs ve BAYC’nin dört kurucusuna tahsis edildi. Arzın %14’ü “katkıda bulunanlara” gidecek, tokenlerin geri kalanı ApeCoin DAO hazinesinde tutulacak. Tam token arzının kilidi dört yıllık bir süre içinde açılacak.

ApeCoin’i BAYC ekosisteminin “resmi” tokeni olarak adlandırmak tam olarak doğru olmasa da, neredeyse yakın – Yuga Labs , APE’yi BAYC ekosisteminde ve gelecekteki projelerde birincil token olarak kullanacaklarını söylüyor. Şirket ayrıca APE token tahsisinin %6,25’ini yaban hayatı ve çevre korumasını savunan bir kuruluş olan Jane Goodall Enstitüsü’ne bağışlayacak.

ApeCoin Hangi Borsalarda Var ?

Birkaç büyük kripto para borsası, ApeCoin’i listeleyeceğini zaten duyurdu. Buna Binance, Coinbase, FTX, KuCoin, Gemini ve diğerleri dahildir. ApeCoin fiyatı şu anda 15 dolar civarında işlem görüyor, bu da arzın tamamı dolaşımda olsaydı 8,24 milyar dolarlık bir piyasa değeri anlamına geliyor.

Binance borsasına üye değilseniz yukarıdaki butona tıklayarak hemen üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilir, avantajlı komisyon indirimlerinden ve bonuslardan yararlanabilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here