Amazon hissesi satın almak için doğru zaman mı?

Amazon (AMZN) hisse senedi 106 dolardan işlem görüyor. Teknik olarak, hisse senedi bugüne kadar %37,66 düştü. Bu yılki Amazon çöküşünden büyük teknoloji hisselerinin düşüşü sorumlu. Mevcut fiyatla Amazon, pandeminin başlangıcındaki seviyede işlem görüyor. Görünüm, son stok ayrımını dikkate almıyor. Sonuç olarak, Amazon çekici, ancak şimdilik kontrol ayılarda.

Amazon, Wall Street tarafından iyi derecelendirilmiştir. Tipractis tarafından takip edilen 38 analistten 36’sının satın alma puanı var. Sadece tek bir bekletme ve bir satış var. Ortalama fiyat hedefi, %68’lik bir yukarı potansiyeli temsil eden 178.56 dolardır. Bu derecelendirmelerin yanı sıra, Amazon’un uzun vadeli odaklı yatırımcılar için iyi bir holdingi temsil ettiğine inanıyoruz.

İlk olarak, Amazon’un en son 1’e 20 hisse senedi bölünmesi, büyüme için bir katalizör sunuyor. Hisse senedi, hisse bölünmesinin ardından kalıcı kazançlar için henüz fiyatlandırılmadı. Sonuç, teknoloji hisselerini vurmaya devam eden makro ekonomik güçlerle açıklanabilir. Bu makro olaylar azaldığında Amazon’un yatırımcılar için çok fazla değer üreteceğine inanıyoruz.

İkincisi, Amazon’un temelleri sağlam kalır. Bu durumda, 2022 yılının ilk çeyreğinde yıllık %7 artışla 116,4 milyar dolara ulaşan gelirlere bakıyoruz. Satışların 2022’nin ikinci çeyreğinde 121.0 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Gelirler, e-ticaret devi için büyümenin göstergeleri.

Yatırımcıların bu çeyrekte 3,8 milyar dolarlık zarara aşırı tepki gösterdiğine inanıyoruz. Kayıp, yalnızca, gelecekte azalacak olan devam eden tedarik zinciri sorunları nedeniyle artan maliyetlerden kaynaklandı.

Amazon hissesi 100 dolarlık desteğini kaybeder mi?

Teknik olarak, Amazon daha fazla düşüşe hazırlanıyor. Hisse senedi, 106 dolardan küçük desteğin altına düşmek üzere. Ayrıca, hisse senedi ilk kez 200 günlük MA’nın altına düştü.

Stok zaten aşırı satılmış olsa da, daha fazla düşüş yaşanabilir. Yatırımcılar bir sonraki düşüşün ardından satın alma için araştırmalarını yapabilir. Teknik analistler düşüş momentumuna işaret ediyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz