ABD getirileri yükseldikçe altın 1.830 doların altına düştü

Altın, Amerika seansının erken saatlerinde yeni düşüş baskısı altına girdi ve 1.830 doların altına düştü. ABD’den gelen iyimser verilerin ardından, gösterge 10 yıllık ABD Hazine tahvil getirisi gün içinde %1’den fazla arttı ve XAU/USD üzerinde ağırlık kazandı.

Emtia ve enerji fiyatlarındaki son keskin düşüş, şimdi enflasyonist baskıların daha da artması riskine ilişkin korkuları hafifletmiş görünüyor. Ayrıca, bazı yüksek frekanslı veriler, ABD’deki büyüme ivmesinin soğumaya başladığını gösteriyor. Bu, yatırımcıları, ABD dolarını Pazartesi günü bir haftanın en düşük seviyesine çeken ve dolar cinsinden altına fayda sağlayan Federal Rezerv’in daha agresif faiz artırımları beklentilerini yeniden değerlendirmeye zorladı.

ABD, İngiltere, Japonya ve Kanada Rusya’dan altın ithalatını yasaklamayı planlıyor

ABD, İngiltere, Japonya ve Kanada da dahil olmak üzere bazı ülkeler, G7 zirvesi sırasında Rusya’dan yeni altın ithalatını yasaklamayı planlıyor. Bu, XAUUSD için başka bir faktör olarak görüldü. Bununla birlikte, yukarı yönlü, en azından şu an için, hisse senedi piyasalarında genel olarak olumlu bir havanın ortasında, akışları geleneksel güvenli liman XAUUSD’den uzaklaştırma eğiliminde.

Bu arada, risk alma dürtüsü ABD Hazine tahvil getirilerini yükseltti ve getiri sağlamayan sarı metal için herhangi bir anlamlı yukarı yönlü hareketi sınırlayan başka bir faktör olarak görüldü. Bu da, altın etrafında agresif yükseliş bahisleri koymadan önce biraz dikkatli olmayı garanti ediyor. Piyasa katılımcıları şimdi, Kuzey Amerika seansının erken saatlerinde Dayanıklı Mal Siparişleri ve Bekleyen Ev Satışlarının açıklanmasını içeren ABD ekonomik raporunu sabırsızlıkla bekliyor.

Bu, ABD tahvil getirileri ve USD fiyat dinamikleri ile birlikte altına bir miktar ivme kazandırmalıdır. Tüccarlar, emtia çevresinde kısa vadeli fırsatları yakalamak için daha geniş piyasa riski duyarlılığından ipuçları alacaklar.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz