2021’de En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri

2021’in sonu yaklaşırken, en büyük 10 kripto para birimi on iki ay öncesinden çok farklı görünüyor. Dönem içindeki en iyi ilerlemeyi, yükselişleri bu yazımızda değerlendiriyoruz.

Değiştirilemez tokenlerin (NFT) ve merkezi olmayan finansın (DeFi) patlaması, çok sayıda memecoin’in ortaya çıkması ve daha önce bilinmeyen altcoinleri takip etmek için mücadele ettik. Peki fiyatları 2021’de patlayan kripto para projeleri neler ?

1.Shiba Inu (SHIB)

Birçok kişi Shiba’nın bu sıralamada ilk sırada yer almasından pişmanlık duyacaktır. Ancak gerçek şu ki: Başlangıçta özel bir ilgi uyandırmıyor gibi görünen SHİB coin bu yıl tüm rekorları kırdı ve kripto para birimleri söz konusu olduğunda, hype ile birlikte harika yükselişler gerçekleştirdi.

Ağustos 2020’de piyasaya sürülen kripto para birimi, büyük kardeşi Dogecoin (DOGE) popülaritesinden yararlandı ve Elon Musk tarafından desteklendi.

Sonuç: Shiba Inu, en büyük sermayeye sahip kripto para birimlerinin ilk 10’unda son on iki aydaki ilerlemesi muazzam (%+59.206.373). Ve bu, kripto para birimi geçen Ekim ayındaki rekorundan %55 daha düşük bir fiyata ulaşsa bile. SHIB’nin atılımı gerçekten de bir süredir DOGE’yi aşacak kadar etkileyiciydi.

2.Terra (LUNA)

2021 aynı zamanda DeFi’nin yılıydı ve son aylarda birçok projenin savaştığını gördük. Yatırımcı coşkusunu en son harekete geçirenlerden biri de LUNA coin. LUNA’nın patlaması oldukça yeniydi, başlangıçlar Kasım ayının sonunda görüldü.

Bununla birlikte, hala yüksek ücretlerle boğulmuş bir Ethereum (ETH) ile doğrudan rekabet eden merkezi olmayan finans projesi boş durmadı. Merkezi olmayan borsası TerraSwap, yakın zamanda 2 milyar doları aşan kilitli bir toplam değere sahip. Son haftalarda birçok kullanıcıyı kendine çeken bir borç verme protokolü olan Anchor için de aynı senaryo mevcut. Projede kilitlenen değer şimdi 10 milyar dolara yaklaşıyor.

Terra projesinin kripto para birimi olan LUNA da bu nedenle patladı. Bir yıldan fazla bir süredir, %+18,326 oranında büyüdü ve tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 103 dolara kadar ulaştı.

3. Dişli Bir Ethereum Rakibi : Solana (SOL)

Kendilerini “Ethereum katilleri” olarak tanımlayan sayısız kripto projesi arasında bazıları kayda değer bir coşku yaratmayı başarıyor. Bu yıl, SOL coin için durum buydu.

2021’deki proje, rakipleriyle aynı zeminde oynadığını gösterdi. NFT ekosistemi dikkat çekmeye başladı ve FTX gibi büyük platformlara entegre edilmeye başlandı ve DeFi sektörü de bir istisna değil. Aralık ayının başında, Solana’nın merkezi olmayan finans projelerine kilitlenen toplam değer, ilk kez 15 milyar doları aştı.

Ayrıca Solana blok zinciri tarayıcılara yerel olarak entegre edilmiştir: Brave ve Opera.

SOL coin fiyatı artışı bu nedenle tamamen sürpriz değildi. Yıl boyunca, kripto para birimi +%14.911 kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 260 dolara Kasım’ın başında ulaştı.

Kripto Para Birimleri için iyi Bir Yıl

2021’in çoğu büyük proje için pozitif geçtiğini unutmayın. En büyük sermayeli kripto para birimlerinin ilk 3’ünde, Bitcoin (BTC) yıl boyunca %92 büyüdü. Bununla birlikte, son on iki ayda %538’lik bir sıçrama ile Ethereum (ETH) harikalar yarattı. Binance’in BNB’si de rakiplerin ortaya çıkmasına rağmen güçlü bir şekilde büyüdü,%531.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz