Terra Luna Classic Kaç TL? - LUNC Coin Fiyatı

Terra Luna Classic LUNC coin nedir?, Terra Luna Classic ne kadar. Terra Luna Classic coin bugün fiyatı $0.000100 fiyatından işlem görmektedir. Terra Luna Classic market hacmi toplam N / A seviyesindedir. LUNC coinin günlük değişimi ortalama 3.01% yukarı 'dır.

 • terra-luna
  Terra Luna Classic (LUNC)
 • Canlı Fiyat
  $0.000100
 • 24s %
  3.01%
 • Piyasa Değeri
  N / A
 • Hacim
  $97,855,134.00
 • Mevcut Tedarik
  N / A LUNC
 • Rütbe
  3450
Terra Luna Grafik

Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Algoritmik olarak yönetilen, senyoraj payı tarzı stablecoin platformu sunmak için Güney Kore merkezli bir şirket tarafından geliştirilen Terra protokol, Luna kripto para birimi ile tanınıyor.

Luna, Staking yoluyla Terra ekosistemi içindeki değeri kilitleyerek Terra mekanizmalarının bütünlüğünü korumak için oluşturuldu. Kullanıcılar, Luna tokenları bağlama ve bağlı olduğu asansör ve doğrulayıcı için ödüller oluşturma seçeneğine sahiptir. Bu, staking ile aynı kabul edilir.

Terra nedir ?

Terra, kullanıcıların sabit paralar oluşturup aktarabilecekleri bir blok zinciridir. Stablecoinler, para birimleri veya emtialar gibi farklı varlıkları bir kripto varlığı şeklinde temsil etmek için oluşturulan kripto para birimleridir. Terra durumunda, sabit paralar 1'e 1 oranında fiat para birimlerini temsil eder. Ayrıca, kripto dünyasında en çok kullanılan DApp'lerden biri olan CHAI'nin en popüler olduğu platformlarında merkezi olmayan uygulamaların (DApp'ler) oluşturulmasını da destekliyorlar.

Terra nasıl çalışır ?

Terra blok zinciri, Cosmos blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Bir Proof-of-Stake (PoS) mekanizması kullanırlar, yani token sahipleri ağda doğrulayıcı olarak istedikleri kişilere oy verebilirler.

Yetki verenler, Terra ağındaki LUNA coin sahipleridir. LUNA token sahipleri, ağın fikir birliği sürecine katılan doğrulayıcılara oy verir. En fazla 100 doğrulayıcı olabilir. Doğrulayıcının işi, tam bir düğüm oluşturmak ve ağdaki işlem bloklarını doğrulamaktır.

Stake ettikleri LUNA jetonlarının miktarına bağlı olarak seçilirler. Doğrulayıcılar, kendilerine yetki verenler tarafından emanet edilen tokenların yanı sıra kendi tokenlarını da paylaşır. Doğrulayıcı görevlerini doğru bir şekilde yerine getiremezse, stake edilen jetonları kesilir. Bu, delegelerin kendilerine emanet ettiği tokenların da kesileceği anlamına gelir. Bu şekilde, yetki verenlerin sistemde doğrulayıcıların yanında önemli bir rolü vardır, çünkü tokenlarını kime emanet ettikleri konusunda dikkatli olmaları gerekir.

Terra platformunu farklı kılan nedir?

Terra farklıdır çünkü piyasadaki birçok kripto paranın başına bela olan oynaklık sorununu çözmeye çalışıyorlar. Kripto para fiyatları kısa sürede önemli ölçüde değişebildiğinden, gerçek dünyada kullanımlarını zorlaştırıyor.

Stablecoin fikri yeni olmasa da, Terra stablecoinleri benzersiz kılan şey, teminat gerektirmemeleridir. Diğer platformlar teminat olarak fiat veya kripto para birimleri isterken, Terra ile sadece LUNA coini yakmanız yeterlidir ve sistem fiyatı kendisi düzenleyebilir.

LUNA coin neden değerlidir?

LUNA coin birkaç farklı nedenden dolayı değerlidir. Terra ağında sabit paralar elde etmek için yakılabilirler. Ayrıca daha fazla LUNA jetonu kazanmak için Terra platformunda stake edilebilirler, ancak bunun getirileri nispeten düşüktür.

Diğer kripto para birimleri gibi, LUNA tokenları da ticaret için borsalarda kullanılabilir. Birçok borsada listelenirler ve çok sayıda kripto para birimiyle takas edilebilirler.