Ünlü analiste Göre En iyi 5 Metaverse Projesi!

Altcoin Daily kanalının sunucusu ve kripto para analisti Austin Arnold, temel olarak büyük potansiyele sahip olduğuna inandığı en iyi 5 metaverse projesini açıkladı.

YouTube’da 1,13 milyon aboneye sahip olan ünlü analist Austin Arnold, metaverse’ün geliştirilmesi için önemli bir altyapı olduğunu söylediği eşler arası video dağıtım blok zinciri Theta Network’e (THETA) baktığını söyledi.

“Metaverse’ler, metaverse tabanlı ‘sanal canlı’ etkinlikler ve oyunlar büyümeye devam ederken, Theta onları teknoloji yığını boyunca güçlendirecek temel altyapı olarak konumlanıyor. Metaverse canlı etkinliklerinin yüksek eşzamanlı kullanıcı sayısı, eşler arası video ve veri dağıtımı için mükemmel bir uyum sağlıyor ve Theta protokolüne olan ihtiyacı gösteriyor.”

Listede yer alan bir sonraki metaverse projesi, blok zinciri ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) tarafından desteklenen çok bölgeli bir fantezi oyunu olan Gaia Everworld (GAIA). Arnold’a göre Gaia Everworld, oyuncuların krallıkları keşfedip inşa edebilecekleri sürükleyici bir oyun. Arnold, GAIA’nın benzersiz teknolojisi ve güçlü desteği nedeniyle potansiyele sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

“Bu projeyi destekleyen büyük isimlerden bazılarını burada görebiliriz; Polygon, AU21 Capital, Bullperks, EnjinStarter… kesinlikle fark yaratan bir teknolojiye sahipler. Unity 3D’ye sahipler, Unreal Engine’e sahipler ve elbette bunlar Polygon üzerine inşa edildi.”

Metaverse listesini açıklamaya devam eden Arnold, dikkatini, değiştirilemez token’lar (NFT) içeren Solana merkezli uzay temalı bir macera oyunu olan Star Atlas’a (ATLAS) çeviriyor. Arnold’a göre ATLAS hızla büyüyen hayran kitlesi nedeniyle ön plana çıkıyor.

“Star Atlas’ın izlenmesi gereken bir metaverse olduğunu düşünmemin en büyük nedenlerinden biri, topluluğun çok hızlı büyüdüğü gözle görülen bir gerçek. Star Atlas Discord sunucusu 100.000 üyeye ulaştı. Bu, topluluk ve ekip için büyük bir başarıdır.”

Artan popülaritesiyle dikkat çeken diğer metaverse token’ları, en yüksek sosyal hacimlere sahip en iyi oyun projeleri listesinde sırasıyla birinci ve dördüncü sıraya yerleşen oyna-kazan blok zinciri tabanlı oyun Axie Infinity (AXS) ve sanal gerçeklik platformu Decentraland (MANA) yer alıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

0 0 votes
Bu İçeriğe Oy Ver
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments