Storj (STORJ) Coin Nedir ?

STORJ coin, güvenli ve dağıtılmış bir merkezi olmayan bulut destekli depolama alanı hizmeti sağlar. Merkezi olmayan yapısını da blok zinciri tabanlı teknolojiden alır. Verileri dağıtma ve serpiştirilme algoritması, bu platformu kullanan kullanıcıların her bir verisini uçtan uca şifreleme yöntemi ile koruyarak olası saldırılara karşı tam koruma sağlar. Bu hizmet olanakları ile de kalmayıp internet indirme ve veri yükleme hızı olan upload, download hızları da kayda değer ölçüde artmıştır.

Storj Coin Çalışma Prensibi ve Özellikleri Nelerdir ?

Storj coin, bu platformu kullanan ve hizmet gösteren ağ destekleyicileri arasındaki sunuculardan ve bu platformu kullanan kullanıcılar arasındaki koordinasyonu sağlayan bir kripto para birimidir. Bu hizmet tanımlamalarının yanı sıra ölçeklenebilir bir şekilde bu kripto para birimi ile para transferi yapılabilir.

Storj Coin Tarihçesi

Tarihler 2014 mayıs ayını gösterdiğinde Atlanta merkezli olmak üzere Shawn Wilkinson tarafından geliştirildi. Blok zinciri teknolojisini kullanan Wilkinson, bu yolla birlikte Storj coin platformu adı altında gerçekleştirilen para transferlerini güvenli, dışardan herhangi bir müdahale olayına kapalı, doğrulanabilir, kanıtlanabilir bir şekilde başarıyla gerçekleşmesine olanak tanıdı.

Bu geliştirici firma, Wilkinson önderliğinde geliştirdiği yazılımı verilerin hiç olmadığı kadar güvenli bir şekilde depolamasını sağlayan Amazon S3 depolama sağlayıcılarıyla eş zamanlı çalışan, aynı zamanda merkezi olmayan bir depolama alanı sunucusudur.

Bulut depolama mantığının da önüne geçmek ve daha da geliştirici mantıklı bir yapı oluşturmak isteyen Wilkinson, bu depolama sağlayıcısına kuvvetli bir alternatif yaratmak için satın alınabilirlik ve bu projenin optimum seviyede gerçekleştirilmesi için çalışılan performansla birlik haline getirilmesi hususunda Tardigrade adlı yapıyı oluşturdu. Oluşturulan bu Tardigrade adlı bu platform yapısı; bu yazıda adı geçen bir çeşit kripto para birimi olan Storj ağı üzerine naklolmuş açık kaynaklar halinde hizmet veren bir bulut depolama hizmet sağlayıcısı ağıdır.

Bahsi geçen Tardigrade ağı; bu yapıya yüklenen verileri uçtan uca şifreler ve aynı zamanda veri güvenliği doğrulama pay işlemleri düğüm adı verilen bir yapıda gerçekleştirilir. Bu ağın çalışma prensibi ise; ağda madencilik işlemleri yapmak yerine, depolama düğümleri yapısı çalışma prensibi ile çalışır.

Storj Coin Nasıl Satın Alınır ve Piyasadaki Arzı Ne Kadardır ?

Storj Coin, Ethereum blok zinciri teknoloji üzerine kurulduğundan ötürü bu blok zinciri teknolojisi üzerine bir yapıyla işlem görmüş ve piyasadaki ilk dolaşım miktarı olarak yaklaşık 500 milyon dolar değerindeki Storj Tokeni basıldı. Bazı düzenlemeler yapıldıktan sonra bu gelişmeler ışığında; Storj Labs bir token satışına vakıf olduktan sonra, bu kripto paraların yaklaşık olarak 75 milyon doları yok edildi. Bu oluşumlardan sonra ise piyasada dolaşan toplam Storj Coin miktarı ise token sayısı olarak 425 milyon doların biraz daha altında yer almaktadır.

Bir Yatırım Aracı Olarak Storj Coin

Son zamanların popüler kripto para birimi Storj Coin; popülaritesini temellendiren ve gerekçelendiren bir yapıya kanıt niteliğinde olan Binance borsasında listeleniyor. Bu özelliği de Storj Coin’i güvenilir, kanıtlanabilir ve alanında namı duyulmuş kripto para birimi borsalarından da satın alınabildiği için de geleceği olan bir kripto para birimi olarak bilinmesine birinci elden etken oluyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz