Siacoin (SC) Nedir ?

Kripto para dünyasının gittikçe hızla ilerlemesiyle avantajların oluştuğu gibi dezavantajlarda beraberinde gelmektedir. Kripto para dünyasının bu hızlı gelişimine eşlik eden sistemler de bulunmaktadır. Bunlardan ilk akla gelen yapı; bulut destekli merkezi olmayan depolama alanları.

Bu platform, kripto para dünyasının gelişimi ışığında hızla gelişmiş ve bu hızlı gelişimden kaynaklanan sorunlar nedeniyle bazı öngörülebilir veya öngörülemez sorunlara yol açmıştır. Merkezi olmayan bulut depolama alanı sisteminde Amazon, Microsoft, Apple, DropBox gibi eski ve köklü firmalar vardır.

Bununla başa çıkmaya çalışan ve merkezi olmayan bulut destekli depolama alanında meydana gelen problemlerine odaklanan, bu teknoloji uğruna çalışmalar gösteren Siacoin; önceki paragrafta bahsi geçen köklü rakiplere karşı bu platformda yenilikler getirmeye çalışıyor.

Siacoin (SC) Geliştirilme Sebepleri ?

Bulut depolama alanı üzerine hizmet gösteren şirketlerde meydana gelen güvenlik açıkları, fiyat-performans arasındaki dengesizlikler ve depolama sorunları da olmak üzere bu platformdaki birçok soruna dikkat çeken Siacoin, bu problemlere alternatif yollar, çözümlemeler sunarak sektördeki yerini aldı. Bu piyasanın gittikçe büyümesi ve gelişmesi de bu sorunların çözümünü global çapta merak uyandırdı ve Siacoin bu gelişmeler ışığında popülaritesini artırdı.

Neden Siacoin (SC) ?

Merkezi olmayan bulut destekli depolama alanları, yapı çalışma stili olarak geleneksel yapıları kullanır. Siacoin bütün bu platformda hizmet sağlayan sağlayıcılardan büsbütün farklı olarak, kullanıcı verilerini tüm ağ üzerinde kriptografi esaslarına uygun şifreler ve dağıtımını yapar. Bu sistemle birlikte hiçbir üçüncü şahıs diye adlandırılan kişilerce kullanıcı şifresi asla kimse ile paylaşılmaz.

Veri paylaşım kontrolü sadece kullanıcıya özgü şifrede saklanır ve kullanıcı istemedikçe bu verilere şirketler de dahil olmak üzere kimse ulaşamaz.

Siacoin (SC) Avantajları Nelerdir ?

Bu platformun en büyük artılarından biri ise fiyat-performans dengesindeki olağanüstü tutarlılığıdır. Diğer depolama alanı sunucularına göre oldukça ucuz hizmet veren Siacoin, bu fiyat dengesine rağmen yüksek güvenlikli bir performans hizmeti sunmaktadır.

Siacoin platformunun bir diğer artısı ise; kullanıcı verilerini yedekler ve herhangi bir çökme durumunda ki (bu platform tek bir bağlantı noktasında çökmez) kullanılan verileri, dünyanın dört farklı çalışma alanında rol alan depolama alanlarına gönderir. Bu da kullanıcı verimliliğini önemli ölçüde artırmış olur.

Merkezi olmayan bulut destekli depolama alanı alanında faaliyet gösteren şirketler çoğunlukla kapalı kaynak kodlarını kullanır ve hiçbir yerle bu kodları paylaşmaz. Siacoin ise bu alışılagelmiş anlayışı değiştirerek bu teknolojiye yeni bir soluk getirmiştir. Siacoin geliştiricileri bu konuda açık kaynak kodları kullanarak herkesin erişebileceği, ulaşabileceği bir yapı kurarak, bu platformda kendini sürekli yenileyen ve efektif çözümler üretebilen bir platform meydana getirmişlerdir.

Siacoin’e Sahip Olmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor ?

Bu teknolojiye ulaşmak için blok zinciri teknolojisi kullanılmaktadır. Blok zinciri üzerindeki pazara erişmek için veri depolayıcıları ve bu alanda hizmet gösteren diğer hizmet sunucuları birbirleri ile kıyasıya bir rekabet halindedir.

Bu platforma ödenecek tutar ise Siacoin üzerinden ödenir. Hızlı indirilip, kurma özelliği ise diğer blok zinciri teknolojisi üzerine çalışan şirketlere göre dişe değer bir artıdır. Kullanılan bilgisayara özgü kendini entegre etme özelliğine de sahip olan bu yazılım; istenilen sürüm ve modele uygun olarak da faaliyet gösterebilir.

Siacoin (SC) Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Siacoin madenciliği yaparak, kazandığınız ve oluşturduğunuz bu kripto paralarla alışveriş yani ticaret yapabilirsiniz.

Birçok farklı platformlardan da satın alınabilen bu kripto para birimi; listelenmiş borsalardan satın alınabilir. Binance, Kraken ve Huobi gibi adından oldukça söz ettirmiş popüler borsalardan da Siacoin’e ulaşılabilir.

Siacoin madenciliği konusunda ise karşımıza 2 farklı yol çıkıyor. Bu 2 farklı yol ise Luxor ve SiaMining olarak ayrılır. SiaMining, bu kripto para birimi platformu için oluşturulan ve hizmet gösteren en büyük, eski madencilik havuzudur. Luxor’da ise madencilik yaptığınızda ürettiğiniz Siacoinler’in belirli bir tutarı, bu kripto para birimi geliştiricilerine gider.

Litecoin madenciliği ile ilgili merakınız var ise Litecoin Madenciliği Nasıl Yapılır ? başlıklı içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Piyasalar

Son Yazılar

Önceki İçerikChainlink (LINK) Nedir ?
Sonraki İçerikHelium (HNT) Nedir?

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz