Render Network (RNDR) Nedir ?

Son dönemde zirveye yükseliş trendiyle kripto para sanal evreninde işlem yapan kullanıcıların dikkatini çeken Render Network (RNDR Token) son zamanlardaki hamleleriyle bu evrendeki yerini ön sıralardan ayırtmış görünüyor.

2016 yılında Jules Urbach tarafından kurulan ve geliştirilen bu kripto para birimi; Ethereum ağ tabanlı blok zincir teknolojisini kullanmaktadır. Piyasadaki toplam arz miktarı 536 milyon dolar olmakla birlikte, kripto para biriminin piyasada dolaşan arz miktarı ise 188 milyon dolardır. 23 Aralık 2021 tarihi baz alındığında kripto para biriminin piyasaya değeri ise tamı tamına 1.1 milyar dolardır.

RNDR coin fiyatı piyasada en düşük alım; 0,03676 dolardan listeleniyor. En yüksek alım fiyatı ise 8.76 dolardır.

RNDR Tokeni Misyonu

Render Token (RNDR), GPU hesaplama prensibine dayalı olarak müzisyenlere, sanatçılara ve stüdyolara bu alandaki GPU beceri ve hünerlerini geçici süreliğine satın almak isteyen madencilik ortak topluluklarıyla harmanlamayı hedefleyen, blok zincir teknolojisi olarak Ethereum ağı üzerine yoğunlaşmış bir GPU meydana getirme ağıdır.

Bu platformda yer almak isteyen projenin temel hedefi; bir Raw prototipini gerek 3 boyutlu gerek se video ve görsel zeka ile harmanlayarak GPU teknolojisini bir araya getirmeyi hedefler.

Çoklu kullanım alanına sahip olan bu heyecan verici proje, blok zinciri teknolojisi adı altında içerik oluşturan platformlarda yer alabilir.

RNDR Token Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Dağıtılmış bir GPU oluşturma ağıdır. GPU güçleri için RNDR tokenleri alan kullanıcılar, karmaşık GPU tabanlı işleme verilerinin bir P2P ağında serpiştirilmesine ve yapılanmasına izin vererek, 3B mahallerde, modellerin ve nesnelerin dizayn edilmesini ve oluşum prensibini son kullanıcılar için daha kolay duruma getirir.

Kripto para sanal dünyasında, RNDR projesini teknik anlamda irdeleyecek olursak, geliştirici ekibin bazı problemlerle karşı karşıya kaldığı görülür. Bu zorlukların üstesinden gelmek ve proje çözümü için en efektif GPU hızlandırmalı, en doğru sonucu veren yapay zekaya sahip OctaneRender gibi çözümlerle soruna çözüm getirebileceğini belirtiyor. Görüntü kalitesindeki çözünürlüğü optimum ayarlara getirebileceğini ön gören proje ekibi HD teknolojisindeki görüntü elde etmenin mümkün olabileceğini belirtiyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisine de değinen ekip ileri düzey teknolojideki veri işleme zorunluluğuna dikkat çekerek, bu boyuttaki bir sistemde entegre edilebilen bir mevcut altyapı bulunmamaktadır.

RNDR Coin Avantajları Nelerdir ?

İleri düzey teknolojik sağlayıcılarının, geliştirilme konusunda en yüksek alanda olduğunu iddia eden proje ekibi, mevcut hayatımızda oldukça kullanılan akıllı cihazlardan olan akıllı telefonları ve VR adı verilen teknolojilerle birlikte hayatlarını idame ettiren insanların ortaya çıktıklarını ve bu sektörde yer alan geliştiricilerin yeni görsel teknoloji efektlerini dizayn etmenin alternatif çözümlerini aradıklarını, gerekli içerik üretici, geliştiricilerin bu alanda kendilerine yer bulduğunu söyledi.

Bu teknlojiyi yönlendiren ekip ise blok zinciri teknolojisi ile oluşturulan çoğu büyük firmalardan üstünlüğü ve piyasadaki rollerini alabileceğini öngörmektedir. Bu gelişmeler ışığında geleceğin teknolojisini yönlendirme gücünü ve potansiyelini elinde bulunduran ekip, Ethereum blok zincirine bağlı olarak kopyası alınabilen ve zaman damgalı yazarlık kanıtının çok efektif bir anlamının olduğu karmaşık dijital olanakların gerekli haklar yönetim planını da yönetme ihtimaline de çok yakın bir pozisyonda da durmaktadır. Bu yollarla karmaşık verilerin işlenmesine olanak tanıyan tokenler meydana getirdi.

Ekip bu sansasyonel gelişmeleri ise şu sözlerle değerlendirdi; “Blok zincirine kurulmuş eşler arası bir ağda hızlı ve verimli bir biçimde tamamlandığı bir evrendeki olanakları; mülkiyet haklarının güvenli ve hatasız veya gecikmesiz olarak korunduğunu düşleyin.”

RNDR Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınabilir?

Render Network diğer adıyla RNDR tokeni KuCoin, Gate.io, FTX, Huobi, Gemini gibi bu platformda alanındaki popülaritesi yüksek büyük borsalarda alınıp satılabilir ve listelenebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz