Kolombiya’da Bitcoin ile ilk Arsa Satışı Yapıldı

Bitcoin ile ilk sanal arsa alımı geçtiğimiz haftada Kolombiya’da kayıtlara geçti. La Haus adlı kuruluş, Santa Marta’daki bir araziyi temin etme esnasında Kolombiya’da ikamet etmeyen bir kullanıcıya sattı. Kolombiya, gayrimenkul tutar karşılamaları için Bitcoin’i inceleme altına almaya başlarken, Venezuela gibi yakın ülkelerde bu çeşit yapılar için kripto kullanmak daha popüler hale geliyor.

Kolombiya, Kripto Para ile Arazi Alım Satımlarına Başladı

Kolombiya’daki gayrimenkul endüstrisi, Bitcoin ile ilk satın alma kayıtlara geçtikten sonra kripto para kullanımı mevzu bahis olduğunda bir kırılma noktasına erişti. Etkin bir gayrimenkul kuruluş olan La Haus, bir ay evvel 0,03 BTC kaynak tutarı aldıktan sonra bu temin etme işlemine yardımcı oldu. Temin etme işlemi kısa sürede Kolombiya’da ikamet etmeyen bir kullanıcı vasıtası ile sonuçlandı, bu sebeple işlem, bir ödeme kanalı olan Opennode üstünden Lightning Network kullanılarak gerçekleştirildi.

KPMG, portföyüne Bitcoin ve Ethereum ekledi

Gayrimenkul Satışı için Kripto Para Birimi

La Haus’taki denetleyiciler, bu ücret karşılamalarını ülke alanındaki son durumlar için çoğullaştırmak ve ele almak için gayret gösterdiklerini belirtti. Bununla alakalı olarak, La Haus’un ileriki süreçlerde ve gelişimden yükümlü başkan yardımcısı Jehudi Castro şunları söyledi;

Bu çeşit bir yapının Kolombiya’da hayata dönüştürülmesinin yalnızca bir ay kadar devam etmesi, mevcut olan giderilememiş gereksiniminin işaretidir. Bu çeşit bir tercihi ülkenin diğer kısmına getirmek için gayret ediyoruz, bu sayede ödeme kanalları ve para kullanım biçimi arsa mülküne ulaşım için bir engel teşkil etmez.

Fakat bu, La Haus’un kripto para birimi altyapılı bir satın alma işleminde ilk işi değil. Meksika’da da iş yapan kuruluş, ilk kripto piyasa ticaretini ocak ayında Peru’da ikamet eden bir kadın aracılığı ile Meksika’da bir arsa temin edildiğini duyurdu.

Emlak endüstrisinde kripto para ticareti, otomotivlerin ve birtakım arsaların USDT karşılığında temin edildiği Venezuela gibi Latam ülkelerinde de gittikçe daha genel kullanım durumuna geliyor. Geçtiğimiz sene, bu temin edilmelerden biri, bir kullanıcının müşterinin USDT’yi kullanarak on iki bin dolara bir mülk temin etmesiyle gerçekleşti.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz