Bitcoin ve Diğer Kriptolar Artık Hindistan’da Yasal!

Kripto para sanal dünyası için kritik gelişmesi! Uzun süredir süren karmaşıklığın sonrasında kripto paraları sansürleyen, kısıtlayan ülkelerden biri olan Hindistan geleceğe karşı açılan kapılarını açmak konusundaki inadını kırdı ve kararından geri dönüyor.

Hindistan’ın vergi koyarak kripto para birimlerini nasıl legal hale getirdiği gelişmesi gözler önüne serildi. Bu, kriptolara bütünü ile bir alan verir ve kripto katılımcıları arasında hadise ile alakalı herhangi bir düzensizliği bertaraf eder. Diğer yandan kripto piyasası, Bitcoin’in bilhassa 40.000 dolara yakın konum almasıyla yukarı yönlü ivmelenmeye başladı.

Hindistan Kripto Para Birimlerini Resmen Tanıdı ve Kabul Etti!

2021 senesinde, Hindistan kripto para birimlerini sansürleyen, kısıtlayan ve yasak hale getiren bir resmi metin yayınladığında kripto para piyasası birden yüzde on beşten fazla düşüş yaşamıştı. Şu anda içinde bulunduğumuz sene olan 2022’de Hindistan bir evvelki bildirisinden, kararından geri döndü.

Bu gelişmeler ışığında Hindistan, kripto para piyasası hareketlerini vergilendirmeye ve yüzde otuzluk bir oran dilimi içerisinde bir kripto para birimi kazanç vergisi yürürlüğe koymaya karar verdi.

Yalnızca kripto para birimlerini özümsemekle ve kabul etmekle kalmadılar, aynı anda Hindistan da Rupi’yi sanal paraya dönüştürme ve 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni bir sanal para birimi servis etmeye karar verdi. Bu kritik gelişme, şu anda yüzde beşi aşkın yükseliş trendi gören kripto para ticaret piyasası üstünde pozitif bir etki meydana getirdi.

Kripto para birimleri kısıtlı ve yasak hale geldiğinde ön görülemez depremin ardından neden kriptolar özümsendiğinde pozitif gelişmelerden daha az etkilendi? Kripto para ticaret piyasası ufak çaplı yükseliş yaşasa da hala düşüş trendinin içerisinde. Kullanıcılar, piyasalar konusunda kaygılı durumda.

Peki Bu Gelişmeler ışığında BTC Hedeflenen 40 Bin Dolara Nasıl ve Ne Zaman Ulaşacak ?

Hindistan’ın aldığı karar doğrultusunda bir artış eğiliminin yakın zamanlardaki sağlam teknik faaliyeti ve muazzam ana esaslar ile kripto para piyasası sağlam bir konumda yer alıyor. Piyasayı ve hareketlenmeleri iyi derecede takip ettiğimiz zaman Bitcoin para biriminin 30.000 dolardan nasıl geri ayağa kalktığını ve o vakitten bu yana sağlam ve düzenli bir artış eğiliminde olduğunu anlayabiliriz.

El Salvador Başkanı Bukele, Bitcoin’de Olağanüstü Bir Artış Bekliyor

Sabah saatlerinde 39.000 dolarlardan işlem gören BTC, fiyatının yeniden kırk bin dolara çıkması için önce konsolide olması gerekiyor. Düşüş trendinin sona ermesi için Bitcoin fiyatının 40.000 dolar üstünde kalması gerekiyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz