Klaytn (KLAY) Coin Nedir ?

Kripto para birimi evreni gittikçe ileri segment düzey seviyesini en kreatif düzleme koydukça bu piyasada daha fazla öge, daha fazla yapı oluşturduğu hissediliyor. Bu kadar çok kripto para biriminin çıkmasından sonra modeller de varyasyonlar şeklinde gelişim göstermekte ve farklılaşmaktadır.

Klaytn (KLAY) Tarihçesi

Klaytn’ın var oluşu, Güney Kore’nin arza açık en geniş teknoloji şirketi Kakao vasıtasıyla başladı. Güney Kore’de ki bu ileri seviye prestijli şirket, farklı hizmetleri ve ülkedeki birden fazla yatırımcısı ile tanınır.

Kakao, 2017 boğa koşusunun çok varyanslı bir şirket olduğuna dikkat ettikten sonra kripto para piyasasına girmeye karar verdi. Bu anlatıma bağlı olarak şirketin, Klaytn’in yenilenme süreciyle neticelenen bir kripto para birimi meydana getirmek için tasarlandı.

Klaytn oluşumunu hayata dönüştürme gayretleri, şirketin Facebook’un Libra’sında iş gören yapıya yakın bir şekilde ülkenin ekonomi oluşturucularından birçok sert tavırlarla karşı karşıya gelmesi sonucunda neredeyse farklılaştı.

Bununla birlikte, şirketin CEO’su Yeo Minsoo’nun kripto para birimi piyasa görüşü 2019 yılının son aylarına doğru gerçekleşti. Şirket, Ground X olarak tanınan blok zinciri altyapılı yan sektörünün desteğiyle birden çok sınırlama ve engelden kurtuldu. Daha sonra, Klaytn blok zinciri projesini kamuoyu ile paylaştı.

Klaytn Tarafından Oluşturulan Teknoloji

Blok zinciri, öbür blok zincirinin Hisse Kanıtı (PoS) ve İş Kanıtı (PoW) yerine dahil olan bir ileri seviye bir model tipini kullanır. Bunu hesaplamaları da işin içine katarak platform ağı, hakim olduğu entegre blok zinciri verimleriyle faaliyet gösterecek farklılıklarla Pratik Bizans Hata Toleransı (PBFT) prensibi kullanır.

Buna ek olarak, yeni giriş yapanların bir Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs topluluğuna sahip olunmasına olanak tanır. Bu sebeple, kısıtlı miktarda doğrulayıcıya kuvvet verir. Bu blok zinciri platformu, hemen hemen Ethereum (ETH) platform prensibi üzerine çalışan konsept modelli bir protokol platformudur.

Yapıları optimum seviyede tutan akıllı kontratları için Ethereum Sanal Makinesi (EVM) oynanmamış bir varyasyonunu test eder. Eşsiz özelliği ise, blok zinciri dakikanın bir alt biriminde 4000 yapı kadar verileri iletebilir.

Blok zincir ağı, ilk olarak kuruluşlar olmak üzere her çeşit katılımcı için kusursuz hizmetler servis eder. 50 adedini aşkın blok zincir aplikasyonuna sahiptir ve içerir. Aplikasyonlar, blok zinciri ağında yapabilecekleri farklı görevlere hakim oldukları için birden fazla özelliğe sahiptir.

Klaytn dahası kullanıcılarını çeşitli kripto oyun platformlarına ve farklı piyasa hizmetlerine kadar hacmi büyüyor. Platformda içeren bu blok zincir aplikasyonlarından bir iki tanesini tanımlamak için Orbit Bridge, Makestar ve farklı yapılar da bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak Crypto Sword, Crypto dragon ve diğerleri de içine almak üzere birden fazla oyun aplikasyonlarını barındırıyor.

Klaytn Geliştirici Ekip ve Yapılanmaları

Kurumsal mentalli bir blok zinciri ağı olan Klaytn, evrendeki verimi ve oluşumlarıyla ilgili düzenlemelerin genelini birden fazla çok yapılı şirket ve firmaya bırakıldı.

Kurucu proje ortakları çok milletli şirketler ve firmalardan meydana gelir. Bu sebeple, kurucu ekibi, protokolün ve noktasal oluşum ağının verimleriyle hakkında her çeşit düzenlemeyi fikir birliği ve tasarı sunma olanağına sahiptir.

Daha detaylı olarak, Kurucu proje ortakları ağın ilerleyen evreninin genişlemesini ve hacmini büyütmesi sözünü vermeden sorumlu olarak işlev görür.

Klaytn iyileştirme Rezervi (KIR)

Klaytn İyileştirme Rezervi (KIR), bütün evrenin gelişmesine ve ileri hale gelmesine ek bulunan katılımcılara ödül hizmetleri oluşturmak için projenin özümsediği bir planlama aşamasıdır.

Kalifiyeli katılımcılar, mesela grup primleri, ağda düzenlemeler oluşturma ve katılımcısını iyileştirme gibi işlevler hakkında öneri sunduklarında, KIR vasıtasıyla bu piyasaya kattıklarından ötürü hediye veya ödül kazanımı sahibi olabilirler.

Klaytn İyileştirme Rezervi, ekip topluluklarını ileri seviye ucuz tutarların yanında muazzam verilerle akıllı kontrat konseptli uygulamalar oluşturmasına, iletmesine ve görevine devam edilmesine yardımcı olur. Bunun sebebi, ağın, yazılım ekibinin etkisine girdiği bütün yapı ücretlerinden Klaytn’in bütünüyle görevli olacağı manasına gelen bir fiyat organizasyonu meydana getirmiştir.

Kripto Para Birimi Olarak KLAY

KLAY, Klaytn blok zincirine katkı oluşturan simgesel bir tokendir. Bu token, blok zinciri platformunda ve ağdaki farklı bütün blok zinciri uygulamalarında oluşan bütün yapılanmalar için kullanım haline getirir.

Asıl mevzu olarak, Klaytn evreninde oluşum gösteren uygulamalar için bir karşılık miktarı ve dönüşüm vasıtası olarak faaliyet gösterir. 2021 yılının ilk çeyreğinden edinilen bilgilere güvenerek, kripto para pazarında 2 milyarı aşkın KLAY token piyasada var olmaktaydı ve kripto para düzleminde giderek büyüyen bir heyecan ve prestij kazandırdı.

Bu platform, fazla durumda kullanım olayı için farklı segmentlerde blok zinciri iyileştirilmesini yapılandıran büyük bir etkinleştirme olanağı sunmak üzere yaratılmıştır. Klaytn blok zinciri, temel olarak şirketlere blok zinciri teknolojisini benimsetiyor.

Ufak bir anlatımla, ufak ölçekli ve iri ölçekli şirketler de içinde olmak üzere kuruluşlara hizmet sağlamaktadır. Temel hedef olarak, onlara teknolojik alternatiflerini bir blok zinciri yapısı ile entegre etme olanağı tanımaktı.

Bundan kaynaklanan durumdan ötürü, desteklenen şirketler, Klaytn’in evreni vasıtasıyla arza açık ve kritik bir blok zinciri servisinden yararlanır. Platformun kişiselleştirilmiş blok zinciri yapısı ayrımı söz ettiği için birçok katılımcı bu platformu kullanıyor. Bundan farklı olarak, platformun entegre olabilmesini fazlalaştıran hassas bilgilerin optimum eviyedeki gücünü temsil edip aynı zamanda bu oluşumu garanti eder.

Bu olaylar ışığında, Klaytn’ın ağındaki çoğul blok zinciri, bilgilerin ademi merkeziyetçiliğini teşvik eder ve kontrolün sağlanmasına olanak tanır. Platformu yeterince entegre edilebilir ve katılımcının yanında olan bir platform haline getirebilecek bütün önemli oluşumları içine alır.

Klaytn (KLAY) Coin Avantajları

Bu blok zinciri, hizmet sunduğu kurumsal ve toptan kullanıcılar için farklı faydalarla birlikte olanak gösterir. Bazıları bu özelliklerini barındırır:

  • Düşük Fiyat : Yeni ortaya çıkan platform yönetiminde sunu olunan bütün hizmetlerin stabil bir oluşturulmuş tutarı vardır. Bu, her işlemin aynı seviyede olarak anlaşılmasını ve vakti geldiğinde her vakit garantili yönetme manasına gelir.
  • Yüksek Yapı Hızı : blok zincirinin yaratımı, ağdaki yapıların süratli bir biçimde bitirilmesine olanak tanır. Katılımcılar, blok zinciri zamanının bir bölümü içinde hemen hemen tam zamanlı yapılar oluştuğunu iletiyor. Klaytn’ın temel platformu saniyede 4 yapıya kadar becerebilir.
  • Platform geliştirici arkadaşıdır : platform güçlülük prensibinde yazılım diline yardımcı olmak için meydana getirilmiştir ve bu sonuçta, Ethereum geliştiricileri herhangi bir yeni yazılım programı öğrenmeye olanak göstermeden Klaytn’a basit bir şekilde geçiş yapabilir.
  • Kullanıcı dostu : katılımcılar, SMS göndermek ve geri almak gibi kullanımı efektif, etkin ve basit bir biçimde oluşturulduğundan bu platformla ilişkiye girmekten mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Kullanıcılar, Klaytn hesapları olanağıyla akıllı telefonlarından ögelerine ve cüzdanlarına ulaşabilir.
  • İş gelişim platformu : Klaytn’in bir farklı önemli faydası, kuruluşların ileri zamana yönelik teknik oluşumlarını desteklemesidir.

Klaytn (KLAY) Coin Dezavantajları

Blok zincir teknoloji platformunun birçok faydasal oluşumu olmasına karşın, bazı noksanlıklar yapısal işlev çeşitlerini düşündürüyor.

Kakao, temel konseptli olarak Klaytn blok zincirinde faaliyet göstermek üzere dizayn edilmiş bir sıra aplikasyon oluşturuyor. Bu aplikasyonlar arasında, düzenli bir müşteri altyapısına sahip bir iletim ortamına eşlik eden Peatix yapısını kullanır. Katılımcılar için Kakao ile piyasa savaşına girmeyi hedefleyen oluşumlara bağlı olarak Kakao’nun farklı yapılanmalarına bir avantaj durumunda değerlendirebilir.

Kakao, Klaytn blok zincirinde bir konsept tasarlamayı istediklerini beyan eden tek firmadır. Blok zinciri teknolojisinin genişleme potansiyelini ve şirket içi kripto para birimini kısıtlayabileceğinden problemli süreçler oluşabilir.

Blok zinciri hayatımıza girdiğinde, Kakao’nun her işlemden büyük bir tutar alması ön görülüyor. Bu, katılımcıların da karşılamak durumunda olacakları gaz meblağ fiyatına dahil edilir. Bu, token satışlarından elde edilen gelirleri en aza indirgeyeceğinden, blok zincirine ilgi gösteren yeni öğrenenler için bir problem olabilir.

Kurulan iletişim ve iletişim olanakları da oldukça vasat durumda. İlk başlandığı zaman, geliştiriciler ne hakkında açıklama yapmaları gerektiği mevzusunda bilinçleri oldukça düzensiz olarak görünüyordu. Platform gelişim gösteriyor olsa da hala var olan birkaç teknik yapısal arıza bulunmaktadır. Ancak geliştiriciler bu sorunları ortadan kaldırmak için bütün enerjilerini kullanarak projeyi geliştirmeye devam ediyorlar.

Piyasalar

Son Yazılar

Önceki İçerikOKEx (OKB) Coin Nedir ?
Sonraki İçerikAave (AAVE) Coin Nedir ?

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz