Hedera Hashgraph (HBAR) Coin Nedir ?

Hedera, yeni ve standart uygulamalara yardımcı olmak için sıfırdan meydana getirilen arza açık bir ilerletilmiş defter yapısal sistemidir. Geliştiriciler, platform servislerini kullanarak yapımlarına doğrudan standart hesap oluşumu meydana getirmek için Hedera Hashgraph yapısal sistemini gündemine alır.

Hedera, en kullanım durumu olarak blok zinciri teknolojileriyle (Bitcoin veya Ethereum gibi) aynı sonuca ukaşması açısından muazzam bir etkibliğe sahiptir, ama bundan dolayı daha efektif ve hızlı bir biçimde algoritmaya sahip bir yapılanma platform protokolüdür.

Hedera, yapısal kanıtı topluluk mekanizmalarına daha süratli ve güvenilir bir çeşitlilik olan hashgraph konsensüsünü irdeleyen arza açık bir yapıdır. Kötü niyetli oluşumların öne geçmek için en sağlıklı güvenlik sistemleri oluşumunu meydana getirerek Hedera platformundaki işlevleri yapılandırmak için efektif ve yaratıcı oluşumlar halinde çalışır.

Arza açık olan defteri, ilk olarak Hedera Yönetim Konseyi aracılığıyla oluşturulan ana ağ düğümlerinde saklanır- bugün yönetim konseyi Google, IBM, Boeing, Deutsche Telekom, LG ve daha fazlası gibi kuruluşları içinde tutar. İleriki zamanlarda, ana ağ düğümleri kontrolsüz olacak ve Hedera’ya haber etmeksizin herkes tarafından kullanım şansına sahip olunabilecek.

Hedera ağ platform yapıları, proje ekibinin merkezi olmayan sistemler meydana getirmesine yardımcı olan bir çeşit API protokolüdür. Her API oluşumu, olması gereken işleme ve saklamaya bağlı olarak bağlantılı bir işlem ücretine mevcuttur. 2020 yılı düzenlemesiyle, ana ağa eriştirilen ve günde 1,4 milyonu aşkın işlem hayata geçiren 40’tan fazla uygulama düzenlemesi mevcut.

Dahası fazladan olarak Hedera, kullanılan ve uygulanan platformun gizliliğini, güven ile ortaklaştıran Hyperledger Fabric ve R3 Corda gibi blok zinciri teknolojileriyle uyarlanabilirlik meydana getirir. Bu özel meydana getirilen oluşumlar arza makul bir biçimde doğrulanabilirlik ve merkeziyetsiz yapıları oluşturabilir.

Hedera Hashgraph (HBAR) Proje Geliştirici Ekibi

Bu yeni nesil kripto para birimi teknolojisi ürünü olan Hedera Hasgraph geliştirici ekibi proje ortakları; Dr. Leemon Baird ve Mance Harmon’dur.

Hedera projesinin baş mühendisi veya proje başı olarak adlandırılan kurucu üyesi olan Dr. Lemoon Baird; serpiştirilmiş topluluk algoritmasının baş geliştiricisi olarak atfediliyor. Birçok uzmanlık alanında başarıları olan bu geliştirici, deneyimli ve bu alan için benzersiz bir proje ekip kurucu üyesi.

Diğer yandan projenin diğer geliştirici üyesi olan Mance Harmon, Hedera’nın CEO görevinde bulunmakta ve tecrübeli bir teknolojik atılımlar yöneticisi olarak sağlam bir profil çizmekte. Önde gelen güvenlik kuruluşlarında çalışmış bu efektif kişilikli yönetici ayrıca kıdemli bir araştırma bilimcisi olarak da görev alabilmektedir.

Bu kurucu üyelere ek olarak, Hedera geliştirici ekibin yanı sıra; proje ekibi olarak alanında yetkin kişilerden oluşarak bu teknolojiye yön vermektedir.

Bu ağı güven altında tutmak için birkaç protokol üzerinde çalışan geliştiriciler, Hashgraph adında kaynak kodlu olarak yeni bir siste m kullanmaktadır. Yönetim topluluğu mantığı altında çalışan bu sistem yeri geldiğinde oy kabul esasına göre de işlem yapmaktadır.

Kripto Para Birimi Olarak HBAR

Hedera Hashgraph kripto para biriminin token olarak adlandırması HBAR sembolüdür. Arz miktarı olarak 50 milyar adet HBAR mevcuttur. Herhangi bir işlem ücreti, maliyeti, uygulamaya yönelik ödemeleri yön vermek için ağ platform protokol yakıtı olarak da kullanılır. Hisse değeri de olduğundan ötürü bu kripto para birimi ağ platform protokol koruması içinde kullanılır.

HBAR kripto para birimleri kullanım alanları başlıca şunlardır:

  • Şebeke servis tutarlarını karşılamak için
  • Ödemeler ve mikro ödemeler tutarını yapmak için
  • Ağı güvence altına almak için düğümleri kazandırmak mantıklı oluşumlar için

Hedera Hashgraph (HBAR) Nasıl Alınır ?

Hedera Hashgraph’ın kripto para birimi olarak HBAR hem masaüstü hem de mobil (iOS / Android) telefonlarda Exodus cüzdanı için faaliyet gösterebilir.

Exodus, Hedera ağıyla uyumlu hale getirildi. KYC herhangi bir bekleme zamanı sürmeden doğrudan cüzdan içinden saniyeler içinde daha önce oluşmamış bir Hedera hesabı meydana getirme şansı getiriyor. Dahası, halihazırda kullanılan Hedera hesaplarının mevcut sahiplerinin özel anahtar veya hatırlatıcı şifre vasıtası ile Exodus’a iletim yapmaları olanaklarını oluşturur.

Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto para birimleri ile masaüstü ve mobil cihazlarda Exodus’ta anında Hedera Hashgraph HBAR jetonlarını satın alın. Bunun dışında birçok global kripto para borsasından HBAR coin alım satım işlemleri yapabilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz