FTX’te Coin Stake Nasıl Yapılır ?

FTX, 2019 yılında Sam Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından 2019 yılında kurulmuş bir kripto para borsasıdır. Borsa sadece birkaç yıldır var olmasına rağmen, FTX hızla büyüyerek kripto ve blok zincirindeki en büyük şirketlerden biri haline geldi.

FTX’teki tüccarlar, çok çeşitli farklı kripto para birimleri için spot ticarete erişebilir ve borsa ayrıca tartışmasız piyasadaki en eksiksiz kripto türev ürünleri paketine sahiptir. FTX, sürekli vadeli işlemler ve standart vadeli işlem sözleşmeleri, kaldıraçlı ve hatta tahmin piyasaları sunar.

FTX Borsasında Kripto Nasıl Stake Edilir?

FTX, teklifini sürekli olarak genişletiyor ve şimdi kripto para yatırımcıları için eksiksiz bir hizmet paketi sunuyor. FTX’in borsanın diğer ürünleri olarak bilinmeyebilecek, ancak yine de FTX kullanıcıları için çok fazla değer sağlayabilecek staking özelliğini inceleyeceğiz.

FTX’teki stake özelliği şu anda borsanın FTT tokenine ve Solana ekosistemine odaklanıyor. Mart 2022 itibariyle FTX’te stake edilebilecek kripto varlıklarının listesi:

 • FTX Token (FTT)
 • Solana (SOL)
 • Serum (SRM)
 • Raydium (RAY)

FTX üzerinde stake yapmak, token varlıklarınızı büyütmenin düşük riskli bir yoludur. FTT’yi stake etme durumunda, ödül olarak herhangi bir ekstra FTT tokeni almayacaksınız, bunun yerine FTX hesabınız için bir dizi avantaj elde edeceksiniz. 

Lütfen, stake ettiğiniz tokenlerin geri alınmasının 7 gün sürdüğünü unutmayın. Tokenlarınızı derhal geri almak istiyorsanız, sizden bir ücret alınacaktır. Bu, FTX üzerinde stake yapmanın tokenlerini daha uzun süre tutmak isteyen kullanıcılar için daha uygun olduğu anlamına gelir. 

Artık FTX’te stake etme hakkında bazı temel bilgileri bildiğimize göre, kriptonuzu borsada nasıl stake edebileceğinize daha yakından bakalım. İlk adım, FTX ile bir hesap oluşturmak olacaktır. 

FTX kayıt ol

FTX’te kripto para ticareti yapmadan, para yatırmadan veya çekmeden önce bir kimlik doğrulama sürecini tamamlamanız gerekeceğini lütfen unutmayın. Bu KYC (müşterinizi tanıyın) önlemleri, endüstri daha iyi mevzuat uyumluluğuna doğru ilerlerken, neredeyse tüm büyük kripto para borsalarında mevcuttur. 

FTX hesabınız kullanıma hazır hale geldiğinde, stake etmek istediğiniz token ile hesabınıza para yatırmanız gerekecektir. Bunu harici bir kripto para cüzdanından FTX’e yatırabilir veya tokeni doğrudan FTX’ten satın alabilirsiniz. 

Stake etmeye başlamak için FTX.com/staking adresine gidebilir ve stake etmek istediğiniz jetonu seçebilirsiniz. Ardından, “Stake”i seçin ve stake etmek istediğiniz token miktarını girin. Stake işleminden sonra, ödüller günde bir kez FTX hesabınıza ödenecektir. 

Coinbase Cüzdanı Solana Entegrasyonu Gerçekleşti

İşte FTX tarafından yazı yazılırken sunulan stake APY’leri. Lütfen ödüllerin, bahis yaptığınız token ile ödendiğini ve oranların gelecekte değişebileceğini unutmayın.

 • SOL: %6 APY
 • SRM: %4 APY
 • RAY: %20 APY

FTT Staking

FTX üzerinde stake söz konusu olduğunda, FTT token biraz özel bir istisnadır. FTT, FTX borsasının yerel tokenidir ve sahipleri, işlem ücreti indirimlerinden ve haftalık SRM token airdroplarından yararlanır. FTT’yi stake ederek, sahipleri ek avantajlara erişebilir. Avantajlar, yatırdığınız FTT miktarıyla birlikte artar. FTT’yi stake etmek için alabileceğiniz avantajlar şunlardır: 

 • Yönlendirmelerden daha iyi ödüller
 • Üretici ücretlerinde indirimler
 • FTX anketlerinde bonus oylar
 • Daha yüksek SRM airdrop ödülleri ve diğer airdroplara erişim
 • ETH ve ERC20 tokenlerinin ücretsiz olarak çekilmesi
 • FTX tarafından barındırılan IEO’lar (ilk değişim teklifleri) için biletler

FTT stake avantajlarının tam yapısını öğrenmek istiyorsanız, lütfen FTX yardım merkezindeki “FTT Staking” bölümüne bakın.

FTX’in stake özelliği, FTT’ye veya Solana ekosistemindeki en popüler tokenlerden bazılarına sahip olan kullanıcılar için çok kullanışlı olacaktır. FTX şimdiye kadar güvenlik konusunda çok iyi bir geçmişe sahip, bu nedenle borsada stake yapmak, bazı ekstra tokenler kazanmanın veya FTT stake avantajlarına erişmenin nispeten düşük riskli bir yolu. 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here