Chromia (CHR) Fiyat Tahmini

DeFi alanındaki evrimle birlikte kripto paralar, NFT’ler ve oyun sektöründe de muazzam gelişmeler yaşadı. Blockchain oyunlarındaki son genişleme, NFT yaratıcılarının ve kurumsal yatırımcıların çoğunluğunun Metaverse’de yer satın almasına yol açtı.

Metaverse coinleri ve projelerine artan ilgi, sektörde büyük bir nakit girişine neden oldu. Trendin Meta’ya dönüşünden sonra sürdürülebilir büyüme gösteren projelerden biri de Chromia (CHR) idi.

Daha fazla kar elde etmek için yeni Metaverse projesine yatırım yapmak istiyor, bizlerde bu yazımızda sizlere Chromia (CHR) nedir, fiyat olarak nerelere gelebilir incelemeye çalıştık.

Chromia (CHR) Nedir ?

Chromia, açık kaynaklı bir kamu blok zinciri platformudur ve fütüristiğe hazır bir teknoloji için fiziksel dünyada merkezi olmayan finans uygulamaları oluşturma potansiyelini ortaya çıkarır. Platformun, Chromia blok zincirini desteklemek ve geliştiriciler, yatırımcılar ve yatırımcılar arasında olumlu bir ilişki başlatmak için inşa edilmiş CHR adlı kendi yerel tokeni vardır.

Protokol, merkezi olmayan uygulamalar tarafından barındırma ücretlerinin ödenmesi için kullanılabilir. Ayrıca, platformun birincil para birimi de stake amacıyla kullanılacaktır. Chromia, ilişkisel veritabanı ve blok zincirinden oluşan ilişkisel bir blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Özellikle ilişkisel veritabanı, kullanıcıların sosyal ağlarını ve web’i destekler. Ayrıca, web sitesi oluşturucular arasında ilişkisel bir veritabanı Python, Java ve C#’dan en önde gelen programlama dilidir.

Chromia (CHR) Analizi

Chromia, Henrik Hjelte, Or Perelman ve Alex Mizrahi tarafından 2012’de piyasaya sürüldü. Henrik Hjelte, şirketin CEO’su. Ağın şu anki CTO’su Alex Mizrahi, bir blok zincirinde kullanıcı tanımlı varlıkların tasarlanmasında devrim niteliğinde yükseltmeler yaptı. Ayrıca Or Perelman, şirketin COO’su olarak çalışıyor. Çalıştığı üç kurucu ortağın tümü, işletmeler, hükümetler ve kurumsal yatırımcılar için destek sağlamak için özveriyle çalışıyor ve tüm dünyaya yayılmış ekip için yaratıcı çalışmalar yürütüyor.

Platform, PBFT üzerine kurulu bir konsensüs sistemi kurmuştur. Ayrıca Rell 0.7’nin lansmanı her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Platform Post zincir 3 sürümü, bir değer serileştirme modeli (GTV) ile birlikte gelişmiş bir işlem şemasını (GTX) içeriyordu. Ek olarak ekip, kısa vadede piyasaya sürülmek üzere zincir sonrası senkronizasyon sistemi revizyonu, Ethereum Layer-2 temel alt sistemi üzerinde özel olarak çalışıyor.

Bir bütün olarak Chromia ekosistemi, DeFi uygulamalarına iyi yapılandırılmış özellikler, veri işleme ve depolama yetenekleri sağlama temel hedefi ile hızlı olgunlaşma altında bir katman-1 ve katman-2 blok zinciri çözüm sağlayıcısı olmuştur.

Chromia (CHR) Fiyatı Nerelere Gelir ?

Chromia fiyatı Mart 2021’de ilgi odağı oldu. İlk iki ay boyunca CHR fiyatı 0,425 Dolar civarında seyretti, ardından ilk parabolik hareketini yaptı. Fiyat yaklaşık olarak %200’den fazla artarak 0,05 dolardan 0,5636 dolara yükseldi. Bununla birlikte, boğalar momentumu ilerletemediğinden, varlık 0,5 dolardan 0.1286 dolara bir hareket yaptı. Önemli bir düzeltme ile varlık yine 0.1483 dolardan 0.4609 dolara yükseldi.

Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşması, fiyat 20 Kasım 2021’de 1,48 dolarlık yeni bir ATH’ye doğru harekete geçti. Bu sert hareketinden sonra aslında CHR daha da dikkat çekmeye başladı. Yazımızı hazırlarken CHR’nin fiyatı 1.25 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Yıl sonuna kadar maksimum 3.5 dolara ulaşma potansiyeli olduğu söylenen CHR’de şuanda ilk önemli direnç seviyesi 1.5 Dolar, ilk destek olarak 1 dolar seviyeleri onun aşağısında da 0,77 dolar seviyeleri düşünülebilir.

Çok beklenen gibi Ethereum L2 taban alt sistemi başlatmak için uyumludur, 2022 platformu için kitlesel olacak. Ayrıca gelişimini ve diğer etkinliklerini aynı hızda sürdürürse büyük bir izleyici kitlesini büyüleyebilir. Bu anlamda uzun vadeci bir yatırımcı iseniz sizlerde CHR’yi detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Yazımız kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir, yatırımlarınızı kendi incelemelerinizi yaptıktan sonra şekillendirmek en sağlıklısı olacaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

0 0 votes
Bu İçeriğe Oy Ver
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments