OMG Network (OMG) Coin Nedir ?

Eski adıyla OmiseGO, Ethereum blok zinciri üstüne dizayn ettirilmiş, merkezi olmayan, global çapta işlem gören bir ödeme yapı sistemi olarak açıklanabilir. Bu sebeplere dayanarak, tam vakitli olarak net özellikleri ile işlev gören, eşler arası yapılara yardımcı olur.

OmiseGo’nun esinlendiği temel düşünce, yerel ve global çapta işlem gören para birimleri ikileminde sıcak para girdi ve çıktısı işlevlerini arzu edilmeyen gecikmeler meydana gelmeden kullanmanın olası olduğu bir yapı servis etmektir. Bu ağ ile birlikte, OmiseGo kurucuları, katılımcı yanlısı bir ara yüz ile devamlı çeşitli para türleri düzleminde bir çekişmeyi motive eder ve eşlik eder.

OMG Network Tarihçesi ve Geliştirici Ekibi

OmiseGO’nun tarihi 2013 senesine dek dayanmaktadır. OmiseGo, bilhassa Asya ticaret piyasasına girmeyi amaçlayan Omise isimli ağ altında bir ödeme servisi olarak faaliyetine başlamıştır. Sunucu Tayland, Japonya, Singapur ve Endonezya konumludur. 2015 senesinde ise, Omise blok zinciri araştırma-geliştirme merkezi, işletme adı Omise dahil olunarak yaratıldı. Omise blok zinciri oluşum merkezi, blok zincirinin fırsatlarının farkına varmak ve seri yapılanma işlevi gibi kültürel hale gelmiş ödeme sunucularının daha yanıtlayamadığı birkaç problemleri potansiyel olarak alternatifler oluşturmak için dizayn edildi.

OmiseGo’nun mentor grubu, Ethereum’un kurucu iş birlikçilerinden olarak da tanına Vitalik Buterin ve Gavin Wood’u barındırıyor. İçinde bulunduğumuz zaman içinde OmiseGO, bir ERC-20 tokeni olarak Ethereum blok zinciri üstüne kurulmuştur. ERC-20, Ethereum blok zincirinde tokenleri işe dahil etmek için kullanılan alternatif yapılı bir normdur. Bu sebeple, Ethereum blok zincirinde listelenen tokenlerin geneli ERC-20 ile entegre halde çalışılabilir. OmiseGO sanal hesabı, OmiseGO platformunda işlev gören ilk aplikasyondur. Bu oluşumu ile aplikasyon, katılımcılara basit ulaşılabilir hale getirmeyi hedeflemektedir.

Platform dahilinde birçok geliştirme ve ağa entegre etme şu anda iyileştirme ve verimli hale getirme sürecindedir. Atfedilmesi gereken en kıymetli durum, kendi blok zinciri ve Lightning platformunun kendi sürümü olan “Plazma” sürümüdür. Dahası “Omise merkezi olmayan dönüşüm” olan ODEX’i oluşturmayı hedefliyor. Fakat, bu halen devam eden bir oluşumdur. Plazma yaratmaları, Ethereum blok zincirine dahil edilecek bir blok zinciri teknoloji yapısıdır. Bu yeni oluşum gösteren geliştirme, temel zincirden kopmadıkları ve üstüne bu fazladan katmanı dahil ettikleri için “Sert kaşık” olarak sıfatlandırılacaktır.

Tüm Detayları ile EOS Coin Nedir ?

Bu “sert kaşık” gelişiminden faydalanılarak OMG platformu birlikte uyumlu iş görebilirlik için entegre hale getirilmiştir. Bu, sunucuların, kullanıcılarının sadece kendi yapıları içinde değil, aynı vakitte yapılar arası ödeme iletmesine ve almasına olanak tanıyabileceği manasına gelir. OMG protokolü, hesaplar arasında problemsiz dönüşüme olanak tanırken, OMG blok zinciri, her hesabın hali hazırda işlev gören bakiyesinin global bir listesini saklar. Omise, OMG ağının (ve esas kullanılan protokolün) katılımcılarının gereksinimlerine bakarak süreç içinde iyileşmesini ve entegre edilebilir hale gelmesini istiyor.

OMG Network (OMG) Avantajlı Özellikleri ve Eşsiz Tarafları

OmiseGO, kültürleşmiş ödeme kanalları, platform kanalları ve ekonomi şirketleri ikilemindeki temel çalışılabilirlik ve dönüşüm halinde olunabilirlik sualini çözümlemek istiyor. Diğer bir ifade ile, OmiseGo banka cüzdanı olmayanları bankayı kullanmalarına yöneltmeyi amaçlıyor. OmiseGO, geniş havuzlu ve az sarfiyatlar ile arza açık bir blok zincirinde merkezi olmayan bir dönüşüm ortamı yaratarak yeni dönem bir ödeme sunucusu olarak faaliyet görür.

OmiseGo’nun esas hedefi, kullanıcıların ve şirketlerin çeşitli para birimleri ve ögeler iletmesine ve almasına olanak tanımaktır. Platformun bu sorumluluğu yerine getirmede muvaffak olduğuna kuşku bulunmamaktadır. Faaliyetleri sebebi ile OmiseGo, SWIFT ve ACH gibi kültürel ödeme sunucularının geliştirilmesi potansiyeline vakıftır.

Kripto Para Birimi Olarak OMG Network (OMG)

OmiseGo platformunun esas bakış açısı, kendi temel protokolünü sıraya sokmak ve katılımcıların arzu ettikleri para birimini iletmelerine, almalarına ve dönüşüm halinde farklılık halinde kullanmalarına olanak tanımaktır. Bu hemen hemen aynı durumda, herhangi bir işletmenin bir tutar değer oluşumu (tutar para çeşidi, kripto para birimi veya başka ögeler tarzı) ve kendi oluşumlarını dizayn etmesine yardımcı olacak olan beyaz yamalı yazılım oluşturma kiti (SDK) vasıtası ile sayısız ihtimal oluşturacaktır. Ögelerin değiş-tokuşunu basit hale getiren OMG platformu ile karışım haline getirmeleri düzlemine giren hesaplardır.

OmiseGO blok zinciri, Proof of Stake yapısı vasıtası ile faaliyet gördüğünden, çoğunlukla her yapıda ufak bir tutar alınır. Stakerler bu meblağlar ile ödüllendirilir ve bu onları kripto para birimlerini stake etmeye aynı şekilde motive ve teşvik durumunda devam gösterecektir. Bu platform, OmiseGo’nun iş görmesine neden olan bir yapıdır.

Omise isimli ilk şirket, Güneydoğu Asya’da alan ötesi tutarları karşılamayı basit hale getirerek ekonomi pazarında isminden oldukça söz ettirmiş, başarı ile özdeşleşen bir Fintech yapılanmasıdır. Dahası Alipay ve WeChat Pay için bir tutar karşılama kanalı olarak iş görmektedir. Bu, nasıl bir yapılanma içinde olduklarını ve hali hazırda blok zincir teknolojisinin basit hale getirebileceği alternatifleri geliştirdikleri için çok yüksek seviyede gelişim ve umut vadediyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here