Ledger Kripto Banka Kartı Kullanıma Sunuluyor

Kripto donanım üreticisi Ledger Perşembe günü, kullanıcıların kriptolarını doğrudan harcamalarına veya nakit alımlar için teminat olarak kullanmalarına izin verecek bir banka kartının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Önümüzdeki yılın başlarında kullanıma sunulacak olan yeni banka kartı, Ledger’ın kendisini bir cihaz üreticisinden yazılım uygulaması Ledger Live etrafında dönen bir kripto platformuna dönüştürme çabasının bir parçası.

Çoğu kripto para sahibi para birimini çevrimiçi bir cüzdanda saklarken, Ledger ve rakibi Trezor gibi şirketler, internet bağlantıları olmadığı için bazılarının daha güvenli gördüğü fiziksel cihazlar üretiyor.

Ledger Kripto Banka Kartı Nedir ?

Ledger’in son zamanlarda platformuna eklediği uygulamalar arasında DeFi cüzdanları MetaMask ve Coinbase Wallet yer alıyor. Banka kartına gelince, kullanıcılar cihaza bağlı olarak Ledger cihazlarına kablo veya Bluetooth ile bağlanan Ledger Live platformu üzerinden para aktarabilecekler.

Kart, Crypto Life veya “CL” markalıdır ve işlemleri gerçekleştirmek için Visa ağını kullanır. Ledger, kripto teminatlarına dayalı bir nakit kredi limiti oluşturmayı seçmedikçe, tüccarlara herhangi bir satın alma veya ödeme yapmak için bir kullanıcının kriptosunu fiat’a dönüştürecektir.

Şirket, kredi limiti oranlarının %0 kadar düşük olacağını, ancak kredi teklifinin belirli bölgelerle sınırlı olacağını söylüyor; bu da, düzenleyicilerin kripto kredilerine benzer herhangi bir konuda sert bir tavır aldığı ABD’de muhtemelen kullanılamayacağı anlamına geliyor.

Kart sahipleri ayrıca maaş çeklerinin tamamının veya bir kısmının banka hesaplarına aktarmasına ve Bitcoin veya Ethereum’a dönüştürülmesini ayarlayabilecekler. Ledger, ücret yapısı hakkında ayrıntı verilmedi ancak Gauthier, maliyetlerin bu tür diğer tekliflere benzer olacağını söyledi.

Ledger Kripto Banka Kartı Ne Zaman Çıkacak ?

Banka kartını piyasaya sürerken Ledger, geleneksel bankacılık hizmetlerine hızla yayılan Coinbase ve diğer kripto şirketlerine katılıyor. Gauthier, banka kartının büyük olasılıkla önce Birleşik Krallık’ta, ardından ABD, Fransa ve Almanya’da kullanıma sunulacağını söyledi. Banka kartının 2022 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz