Kriptoda HODL ne anlama geliyor?

Kripto para piyasası geçen hafta yüksek oynaklık görmüş olsa da, birçok yatırımcı hala belirli projelere inandıkları için kriptolarını satmayı reddetti. Bunun için HODL teriminden bahsedebiliriz, zaman bu ne anlama geliyor? Bu gerçekten iyi bir strateji mi?

Kriptoda popüler bir terim: HODL

Kripto dünyasında tanınan HODL terimi ilk olarak 2013 yılında bir kripto para forumunda ortaya çıktı. İngilizce ” hold” kelimesinden türetilmiş bir terimdir. 

HODL, bir kripto yatırımcısının değerlerine bakılmaksızın varlıklarına olan inancını sürdürdüğü bir stratejiyi temsil eder. Son olarak, HODL düşüncesi, bir kriptonun değeri düştüğünde, yatırımcının uzun vadede kriptonun tekrar yükseleceği inancına sahip olmasını sağlar.

Bu nedenle, son derece değişken bir dönemde bile, geçen hafta olduğu gibi, yatırımcı baskıya boyun eğmemeli ve bu nedenle kripto para birimini satmamaya karar vermelidir.

HODL iyi bir strateji mi?

Elbette, tüm kripto para birimlerinizi HODL yapmak iyi bir fikir değildir. Gerçekten de, bir kripto tutmak söz konusu olduğunda, sadece uzun vadeyi dikkate alıyoruz. Bir kriptoyu HODL yapmak için, bir ayı piyasasına veya daha az ciddi bir durumda düşüş trendine dayanabileceğine ikna olmalısınız.

Örneğin, Bitcoin veya Ethereum gibi kriptoların gerçek bir faydası vardır. Böylece, onları uzun vadede tutmanın faydası olabilir.

HODL ve Staking arasındaki farklar nelerdir?

HODL, bir kripto para anında size para kazandırmayacak olsa da, staking nihayetinde uygun bir çözüm olabilir.

Nitekim stake işlemi sırasında kriptolarınızı kilitli bir cüzdanda tutuyorsunuz. Mantık HODL’a benzer, ancak istediğiniz zaman kriptolarınızın kilidini açamazsınız. Ama kriptolarınızı stake etmek ile faiz yoluyla pasif gelir elde edebilirsiniz.

FTX’te Coin Stake Nasıl Yapılır ?

HODL çok uzun vadede (birkaç yıl) uygulanacak bir strateji olsa da, staking kısa bir süre içinde (örneğin birkaç ay) uygulanabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz