Floki Inu (FLOKI) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Floki Inu (FLOKI) bir meme token olarak başladı, ancak iddialı misyonları ve hedefleri var. En son ülkemizden Fenerbahçe ile sponsorluk imzalayan Floki Inu, Türk yatırımcıların dikkatini çekti.

2021’de şimdiye kadar, kripto para fiyatları bir ralli, birkaç elden çıkarma ve oyunun kurallarını değiştirebilecek bekleyen düzenlemeler de dahil olmak üzere birçok başka zorluk yaşadı. Bu oynaklığın ortasında popülerlik kazanan bir kripto, Floki Inu’dur.

Kriptonun arkasında ilginç bir hikaye var. FLOKI bir meme token olarak yükselse de, daha derin bir amacı olduğunu iddia ediyor. Kuşkusuz, yatırımcılar kripto paranın değerli bir yatırım olup olmadığını merak ediyor. Herhangi bir olası Floki Inu alıcısının Floki Inu hakkında bilmesi gerekenleri listeledik.

Floki Inu (FLOKI) Nedir ?

Floki Inu, Shiba Inu hayran topluluğundan ortaya çıkan köpek temalı başka bir meme token olarak dikkat çekiyor. Shiba Inu, 60 yıl önce Japonya’dan Amerika’ya getirilen eski bir Japon köpek ırkıdır. Shiba birkaç yıl önce bir meme token olarak popüler hale getirildi ve daha sonra Dogecoin’in temelini oluşturdu.

SHIB kripto para birimi, Dogecoin’in bir türevidir ve FLOKI ayrıca Shiba Inu kripto parasından türetilmiştir. Adını Tesla CEO’su Elon Musk’ın evcil hayvanı Shiba Inu, Floki’den almıştır.

CoinMarketCap’e göre FLOKI, B, PetaByte Capital, Saber ve MrBrown Whale adlı bir grup kripto fenomeni tarafından kuruldu. Floki Inu’ya göre, projenin baş geliştiricisi Jackie Xu, “on yıldan fazla blok zinciri deneyimiyle sektörde saygın ve inançlı bir isim.”

Floki Fiyat Hareketi

Floki Inu’nun 15 Aralık itibariyle fiyatı 0,013 sent, 24 saatlik işlem hacmi 20.3 milyon dolar. Floki Inu son 24 saatte %10,4 düştü. Mevcut CoinMarketCap sıralaması 2815. Dolaşımdaki arz kamuoyu tarafından bilinmiyor, ancak maksimum arz 10 trilyon FLOKI olarak biliniyor.

CoinMarketCap’e göre toplam arz, maksimum arz ile aynı. 15 Aralık itibariyle tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 1,3 milyar dolar. Floki Inu, 4 Kasım’da 0,034 sent ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Tüm zamanların en düşük seviyesi .000002 sent ile 08 Ağustos’ta gerçekleşti.

Floki’yi Benzersiz Yapan Nedir ?

Floki Inu, başka bir memetoken olarak bilinmek istemiyor. Daha derin vizyonu, özerk ve merkezi olmayan bir ekosistem oluşturarak ve ortaklıklar kurarak fayda sağlamaktır.

Kurucuları Floki’nin ayrıca, değiştirilemez tokenlerden (NFT’ler) oyunlara ve finansa kadar çeşitli uygulamalarda kullanılmasını istiyor. Metaverse üzerinde de bir vurgu yapıyorlar. Floki Inu, mitolojide Vikinglerle ilişkilendirilen NFT oyun metaverse Valhalla adını verdi.

Floki, meme statüsünden dolayı kendisini zengin ya da fakir, genç ya da yaşlı, insanlara güç veren bir hareket olarak tanımlar. Floki Inu’nun cesur vizyonu, “dünyada en çok bilinen ve en çok kullanılan kripto para birimi” olmaktır.

Hizmet sütunu, kullanıcıların NFT’leri takas edebilecekleri ve ödeme olarak FLOKI kullanarak fiziksel mallar için ödeme yapabilecekleri Valhalla ve Flokiplace gibi çeşitli projeleri desteklemek ve geliştirmekle ilgilidir. Kripto para piyasasının derinliklerine dalmak isteyebilecek kullanıcılar, Floki Inuversity ile blockchain ve kripto hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Hayırseverlik sütunu, hayatı kolaylaştırmayı ve dünyayı çok daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlıyor. Floki Inu, “önce her kıtada ve nihayetinde dünyanın her azgelişmiş ülkesinde bir okul inşa etmeyi” amaçlıyor.

Floki Coin Nereden Satın Alınabilir ?

Şu anda kripto para birimini PancakeSwap ve Uniswap üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca kendi sitesinden kredi kartı ile de satın alabilirsiniz. Flokis’in web sitesinde size nasıl satın alacağınız konusunda rehberlik eden videolar var.

Ancak her alış ve satışta %3 komisyon alınmaktadır. Bu, FLOKI hazinesine gidiyor ve Floki Inu projesinin geliştirilmesi için kullanılıyor.

Floki Topluluğu Nedir ? #FlokiVikings

Floki Inu, hayranlarından güçlü bir destek alıyor. Kısa süre önce 360.000’den fazla sahibi olduğunu paylaştı. Twitter’da çok aktif ve hesabını takip eden 248.000’den fazla kişi var. Floki Inu topluluğu #FlokiVikings adıyla anılır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz