Fetch.AI (FET) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kripto para dünyası uykusundan uyanmış gibi görünüyor. Tüm jeopolitik kaygılara rağmen, kripto varlıkları önemli bir geri dönüş yaptı. Bu, bu varlıkların hızlı bir şekilde toparlanma yeteneğine dikkat çekiyor.

Kripto endüstrisi, blok zincir ağlarından oyun coinlerine kadar çok çeşitli varlıklardan oluştuğu için, yapay zekayı ve blok zincirin merkezi olmayan yapısını entegre ettiğini iddia eden bir projeye göz atalım.

Fetch.AI (FET) Nedir ?

İsim, projenin yapay zeka bağlantısını ima ediyor. Fetch ağına göre, kullanıcılara blok zincirinde dijital ikizleri dağıtmalarında yardımcı olur.

“Dijital ikiz” terimi, fiziksel bir nesnenin dijital bir temsilini ifade eder. Konsept, simülasyonların oluşturulmasına ve bir nesnenin gerçek dünyadaki performansı hakkında bilgi toplanmasına yardımcı olur.

Fetch.ai, dijital ikizler kavramını blok zincirine getiren ve AI endüstrisini merkezi olmayan hale getiren ilk şirket olmayı vaat ediyor. Platform, metaverselerde uygulamasını öne sürmenin yanı sıra, kolay ölçeklenebilirliğe sahiptir. Metaverse, özellikle Mark Zuckerberg’in geçen yıl sektöre girmesinden sonra şu anda en sıcak kripto konseptlerinden biri.

Kyber Network (KNC) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fetch.ai ağının dahili tokenine FET adı verilir. Geliştiriciler, dijital ikizlerini ağda yayınlamak için FET token kullanabilir. FET token, Fetch ağının doğrulama prosedüründe kullanıldığı için de stake edilebilir.

Fetch.AI (FET) Coin Fiyat Hareketi

Bu yazı itibariyle, FET kripto para birimi, kripto piyasasının geri kalanıyla aynı yükseliş yörüngesini izliyordu. Tokenin fiyatı yaklaşık %35 arttı ve işlem hacmi yaklaşık %900 arttı.

FET kripto para biriminin piyasa değeri yaklaşık 290 milyon ABD dolarıdır. Şu anda en iyi 100 kripto arasında olmasa da son zamanlarda popülerlik kazandı.

FET coin fiyatı şu anda yaklaşık 0,34 ABD dolarından işlem görüyor. Ancak, fiyat birkaç gün önce 0,25 ABD dolarının altına düştü ve o zamandan beri toparlandı. FET kriptosunun tüm zamanların en yüksek fiyatı, geçen yılın Eylül ayında ulaştığı 0,95 ABD dolarıdır. 

Fetch.ai yapay zeka alanında ve blok zincirinde dijital ikizler yaratmada değerini kanıtlarsa, yerel FET token popülerlik kazanabilir ve bu da fiyatın 2022’nin sonunda 1 dolara yükselmesine neden olabilir. 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here