Cardano Vasil Hard Fork güncellemesi ne zaman?

Input Output (IOHK) tarafından açıklanan bilgilere göre, Vasil güncellemesinin 22 Eylül’de Cardano (ADA) blockchain ana ağına ulaşması bekleniyor. Ağ tarihindeki en önemli güncelleme olarak kabul edilen Vasil Hard Fork, blok zincirinin yeteneklerini önemli ölçüde iyileştirmeli ve işlem maliyetlerini azaltacak.

Cardano, bilim camiasındaki profesyoneller tarafından geliştirilen merkezi olmayan açık kaynaklı bir blok zinciridir ve ADA coin şu anda piyasa değeri açısından 7. sırada yer almaktadır.

Haber, Emurgo ve Cardano Vakfı ile birlikte ağın düzgün işleyişini ve araştırma ve geliştirmesini denetleyen 3 kuruluştan biri olan Input Output tarafından Twitter’da duyuruldu.

Cardano Vasil güncellemesi nedir?

Güncelleme bir hard fork aracılığıyla dağıtılacak ve ağdaki işlem ücretlerini azaltırken ağ işleme yeteneklerini önemli ölçüde iyileştirmeyi planlıyor.

Ek olarak, açıklamaya göre Vasil, geliştiricilerin Cardano’nun akıllı sözleşme geliştirme platformu olan Plutus üzerinde ” daha güçlü ve verimli blok zinciri tabanlı uygulamalar ” oluşturmasını da kolaylaştıracak.

Güncellemenin ismi, 2021’de blok zinciri geliştirme firması Quanterall için çalışan Cardano topluluğu üyesi olan Vasil Dabov’un onuruna verildi.

Cardano (ADA) Vasil güncellemesi fiyatı nasıl etkiler?

7 gün boyunca Cardano’nun yerel tokeni ADA, %13’ün üzerinde bir artışla yaklaşık 0,49 dolara yükseldi. Bugün dijital para, 16,8 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Vasil, şimdiye kadarki en büyük Cardano güncellemesi olup, artan ağ kapasitesi ve daha düşük işlem maliyetleri getirecek. Yükseltme aynı zamanda geliştiricilerin daha güçlü ve verimli blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturmasına olanak tanımak için Plutus’a geliştirmeler de getirecek. Çoğu kripto para borsasının da bu güncellemeyi desteklediği düşünülürse Cardano yakın süreçte sıkça konuşulacak gibi duruyor.

Öngörülemeyen likiditeden kaçınmak için, 22 Eylül’de yeni ağa geçişi sağlamak için Cardano’yu destekleyen en az 25 borsanın faaliyete geçmesi bekleniyor. Özel izleme sayfasına göre Binance , MEXC, Bitrue veya AscendEX gibi bazılarının zaten hazır olduğu “neredeyse çalışır durumda” olarak gösteriliyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz